Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Olyan szélvédőbevonatot fejlesztettek ki német kutatók, amely megakadályozza a dérképződést. Találmányukat szeptember végén kívánják bemutatni a Glasstec szakkiállításon.
Gaius Appuleius Diocles, a Kr.u. II. században élt kocsihajtó volt a leggazdagabb római sportoló, aki pályafutása során majd 36 millió sesterciust - 15 milliárd dollárnak megfelelő összeget - nyert. A kocsihajtó pályafutását, és bevételeit Peter Struck ókortörténész, a Pennsylvaniai Egyetem docense elemezte, aki kutatásairól a Lapham,s Quarterley történelmi folyóiratban számolt be.
Három ausztrál betegben is azonosították azt az új, minden antibiotikumnak ellenálló szuperbaktériumot, amely brit tudósok kutatásai szerint Dél-Ázsiából indult, és rövid időn belül az egész világon elterjedhet.
Minél nagyobb súlyfeleslege van a kismamának a szülés előtt, annál nagyobb annak a kockázata, hogy császármetszéssel hozza világra gyermekét - derítették ki amerikai kutatók, akik eredményeiket az American Journal of Obstetrics and Gynecology legújabb számában ismertették.
Az eddigi hónapok rekordmelege miatt 2010 lehet a legforróbb év az időjárási feljegyzések kezdete óta - közölte a klímaváltozási elemzéseket is végző amerikai Goddard Intézet.
Zsigeri élményben lehet részeük azoknak, akik a University of Indiana nyári programjára jelentkeznek: az amerikai egyetem laboratóriumában egy hétig emberi testrészeket preparálnak a résztvevők, miközben elmélyítik anatómiai ismereteiket is.
Egy víz alatti hegygerinc adhat magyarázatot egy nyugat-antarktiszi gleccser felgyorsult olvadására. Brit kutatók úgy vélik, a Pine Island Gleccser alapja egykor ezen a hegyháton nyugodott, de nemrégiben elvált attól.
Szabó Gábor akadémikust, a természettudományi kar lézerfizikusát választotta az intézmény rektorává a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szenátusa hétfői ülésén.
1988 elején a Starbucks név csak nagyon kevés embernek mondott valamit. Hat évvel később az emberek sorban álltak a különféle kávékért szerte Amerikában. Itthon rajongók ezrei várták a pillanatot, hogy végre ihassanak egy Mocha Frappuccinót a kultikus kávézóban. A héten megnyílt az első magyar Starbucks – egy kis közösségi oldali balhéval kísérve.
Az ukrajnai magyar tudósok együttműködéséről és a kárpátaljai magyar tudományosság integrációjának előmozdításáról tartottak egész napos konferenciát pénteken az Ungvárhoz közeli Antalócon a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) szervezésében.
Nicholas Carr még csupán az előmunkálatokat végezte a The Shallows: What the Internet is Doing to Our Brains (A felszínesség: mit művel az internet az agyunkkal) című könyvéhez, amikor rádöbbent arra, hogy ha sürgősen nem hagy fel a rendszeres internetezéssel, akkor sosem fogja befejezni a munkáját.
Új kutatási eredmények szerint a zsidóknak közös genetikai eredetük van a ciprusiakkal és a drúzokkal, és a tanulmány igazolja a zsidó diaszpóra erős DNS-folytonosságát is, amely annak ellenére maradt fenn, hogy tagjai hosszú ideje távol élnek a Közel-Kelettől.
A nemzetek rangsorát a XXI. században nem egy ország nagyságából, vagy népessége létszámából vezetik le, hanem sokkal inkább abból, hogy milyen mértékben tudja szellemi tőkéjét anyagi tőkévé változtatni, ebből a szempontból Magyarország előnyös helyzetben van – mondta el Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke.
Vízre bocsátották az észak-németországi Kielben a világ legnagyobb, napelemmel működő hajóját, amellyel 140-160 napos világ körüli útra indulnának jövő áprilisban.
A toronymagas, sziklagörgetegként a hajókra zúduló hullámokat a tengerészek rumgőzös meséinek tartották. Egy északi-tengeri fúrótornyot 1995-ben romba döntő megahullámokról azonban már "hivatalosan" is megállapították, hogy tarajuk a 26 méteres magasságot is elérte, amikor elemi erővel lecsaptak és beborították az építményt.
Nagy Károly valóban nagy volt, magassága megközelítette a két métert − erre a megállapításra jutottak svájci, német és ausztrál kutatók az egykori frank király bal sípcsontján végzett mérések alapján.
Az akadémiai, a felsőoktatási és a piaci kutatásoknak is korszerű hátteret adhat a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) új, lágymányosi központjának megépítése – hangzott el a beruházással foglalkozó csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.