szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy környezetvédelmi tanácsadó cég és néhány fejlesztő olyan minőségét hosszan megőrző ételcsomagolást fejlesztett ki, mely gőzölgő főtt rizst készít kizárólag hidegvíz hozzáadásával.

A találmány kiötlői máris piacra léptek a Hotto! Raisu néven futó termékkel. A termék lényege, hogy a földi légnyomásnál négyezerszer nagyobb nyomásba csomagolják a rizst, mely így hosszú ideig puha marad megőrizve nedvességtartalmát. Amikor vizet öntünk a hőtermelő csomagolásba, a belül termelődő gőz felforrósítja a rizst, mely tizenöt perc alatt asztalunkon gőzölögő köretté válik - írja a Mainichi.

Japán tisztségviselők szerint az új termék nagyon hasznos lehet például, katasztrófa sújtotta területeken, ahol sokszor nincs villanyáram. A termék egyenlőre nem olcsó, 30 csomag 10 ezer jent (15 210 Ft) kóstál. Ebben ecetes szilvával dúsított táplálékot találni, de a fejlesztők már további termékek piacra dobásán törik a fejüket.

„Amennyiben nőnek az eladásaink, újabb köreteket mutatunk be a jövőben” – teszik hozzá a gyártók.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Feltérképezték a rizs génjeit

Sikeresen befejezte a rizs genetikai kódjának feltérképezését egy nemzetközi kutatócsoport. A tudományos áttörés a kutatók szerint lehetővé fogja tenni az emberiség felének alaptáplálékát képező növény olcsóbb és hatékonyabb termesztését.

Panoráma Tech

Génmódosított rizs a vakság ellen

Brit tudósok géntechnikai eljárással olyan rizsfajt alakítottak ki, amely csökkentheti a gyermekek A-vitaminhiányát és így elősegítheti a vakság elleni küzdelmet a harmadik világban - jelentette a BBC brit közszolgálati rádió.

MTI/hvg.hu Gazdaság

Drágák lesznek a génmódosított rizs ellenőrző vizsgálatai

Sokba fognak kerülni azok az ellenőrző vizsgálatok, amelyek fényt derítenek rá, hogy került-e Magyarországra abból a genetikailag módosított (GMO), az USA-ból származó rizsből, amelynek forgalomba hozatalát sem az Amerikai Egyesült Államokban, sem az Európai Unóban nem engedélyezték – mondta Süth Miklós országos főállatorvos.