szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Annak ellenére, hogy nem Amerika vezeti az illegális szoftvereket használó országok...

Annak ellenére, hogy nem Amerika vezeti az illegális szoftvereket használó országok listáját, ott is sokan vannak, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy olyan méregdrága alkalmazásokat használjanak, amelyeknek ráadásul félévente, évente jelenik meg újabb változata, amiért ismét fizetni kell.
A nyílt forráskódú programokat a legtöbb esetben az internetről lehet letölteni. A gond csupán az, hogy nehéz megtalálni a programok lelőhelyét, és összegyűjteni minden feladatra a megfelelőt. Ezért jelent nagy segítséget a SoftwareFor.org kezdeményezése, nevezetesen hogy összegyűjtik és egy helyen elérhetővé teszik a jelenleg megtalálható legjobb és legfrissebb ingyenes alkalmazásokat, minden kategóriában. A jelenlegi válogatást idén szeptemberben készítették el. Az összeállításban fontos szempont volt, hogy az alkalmazások kompatibilisek legyenek a fizetős változatokkal, és hogy a teljes válogatás elférjen egy CD-n. Az így összeállított lemeznek ISO állományát lehet letölteni akár hagyományos, web felületről, akár bittorrent-en keresztül.

Sok remek fogás található az összeállításban

A program összeállításhoz egy könnyen kezelhető és jól áttekinthető menü is tartozik. Ebben lehet témakörük szerint megkeresni azt az alkalmazást, amire szükségünk van, és amelyet telepíteni szeretnénk. A fő kategóriák a következők: Art and Graphics, Astronomy and Space, Computer Science, Games, Internet, Keyboarding, Multimedia, Office, Security és Utility. Amikor kijelölünk egy programot, elolvashatjuk annak rövid leírását, a válogatásban található példány verziószámát illetve egy internetes hivatkozást a fejlesztők weboldalára. Egy ötfokozatú skálán azt is láthatjuk, mennyire egyszerű vagy bonyolult a szoftver használata. Ha megtetszik, csak meg kell nyomnunk az Install Now gombot a telepítéshez.

Minden programról részletes információkat olvashatunk

A csomagból, mivel elsősorban diákoknak állították össze, nem hiányoznak az oktatóprogramok és a játékok sem. Az ismeretterjesztő alkalmazások közül az egyik leglátványosabb a Stellarium, amelyik 120 ezer csillagot tartalmazó planetáriumot varázsol a számítógép képernyőjére.
A játékkínálat legkedvesebb darabja a Linuxból idetévedt pingvin, Tux kalandozásait bemutató sorozat, amelyben rajzoló és gépírás tanító program is található.

A válogatás készítői az "éhező" Macintosh tulajdonosokra is gondoltak. Az összeállításnak elérhető a Mac változata is, ami szintén minden feladatra tartalmaz jó minőségű megoldást. 




HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!