szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy laptop már van olyan tétel, hogy kétszer is meggondolja az ember, melyiket válassza – hatványozottan igaz ez egy profitorientált szervezet, például egy kkv esetében. Íme néhány lehetséges jó választás.

Ahogyan a saját magunknak vásárolt eszközöknél, az üzleti célra vásárolt laptopok esetében is arra törekszik az ember, hogy a lehető legjobb áron a lehető legjobb készüléket válassza. Éppen ezért a vásárlás előtt érdemes végiggondolni, milyen feladatokat kell majd elvégezni a géppel: ha csupán irodai adminisztrációt, akkor elég egy olcsóbb, középkategóriás eszközt választani, ha viszont videót akarunk vágni vele, mélyebben a zsebünkbe kell nyúlnunk. A Business News Daily gyűjtése alapján íme néhány eszköz, amivel jól járhatunk.

1. Dell Inspiron 11 3000

Aki egy táblagépként is funkcionáló laptopot szeretne szerezni a cégbe, annak a Dell gépe jó választás lehet. A 11,6 colos képernyőt 180 fokban kihajthatjuk, így a laptop egy mozdulattal táblagéppé alakítható – és fordítva. A hazai webshopok jelenleg 200 ezer forint körüli áron kínálják a gépet.

Dell

2. Asus ZenBook UX305

Aki munkájából adódóan sokat van úton, az pontosan tudja, mennyire jó, ha egy könnyű és vékony laptop lapul a táskában. Az Asus gépe ilyen: a 12,3 milliméter vastagsághoz – vagy inkább vékonysághoz – csupán 1,2 kg-s súly társul. A gyártó ígérete szerint a ZenBook 8-10 órás üzemidővel működik, ami annak is köszönhető, hogy az eszköz az Intel ötödik generációs Core processzorát kapta meg. Az Asus gépét 128 GB-os és 256 GB-os SSD-vel is beszerezhetjük, az ára ennek megfelelően 220 ezer és 290 ezer forint között változik.

YouTube

3. MacBook Air 13”

Ahogy a céges telefonok esetében sem mindegy, hogy milyen eszközt látnak egy cégvezetőnél a tárgyaláson. A 13 colos MacBook Air már egy pénzügyileg erős cégre utal, de a hosszú (nem csak a gyártó ígérete, hanem tapasztalataink szerint is hosszú, 8-9 órás) üzemidő, a könnyű és vékony kivitel miatt is érdemes rajta elgondolkozni. A választás előtt érdemes figyelembe venni, hogy milyen specifikus programokat használ a cég, a MacBookok opreációs rendszerét jelentő OS X-re ugyanis nem mindent adtak ki, ami Windowson elérhető. Az eszközt 128 GB-os és 256 GB-os változatban is megkaphatjuk. Előbbit 300-340 ezer, utóbbit 400 ezer forint körüli áron szerezhetjük be.

Macrumors

4. Lenovo ThinkPad T450s

A laptopokban az egyik legfontosabb, hogy a gyorsaság mellett sokáig bírják egy feltöltéssel. A Lenovo épp ebben a két paraméterben erős, ráadásul az akkumulátorát üzem közben is kicserélhetjük. A 14 colos kijelzőt Full HD felbontásban élvezhetjük, így az aprólékos tervezési munkálatokra is kiváló lehet. A 1,5 kilogrammos súlyát tekintve nem ez a legkisebb, cserébe viszont masszív és erős gépet kapunk. Az árát tekintve mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk, a hazai webshopokban 400 és 430 ezer forint közötti áron vásárolhatunk belőle.

Lenovo

5. Microsoft Surface Pro 3

A Microsoft gépe egy kicsit kilóg a sorból, mert valójában nem laptop, hanem egy azzá alakítható táblagép. A 12,2 colos kijelző a 2160 x 1440 pixeles felbontásnak és a 16 millió színárnyalatnak köszönhetően tűéles képet ad, így grafikai, tervezési feladatokra is kiválóan alkalmas. A Surface Pro 3 alapgépe 1,5 GHz-es Intel Core i3-4020Y processzort, 4 GB RAM-ot és 64 GB-os belső memóriát kapott. Az eszközt 128, 256 és 512 GB-os változatban is megvásárolhatjuk, az ára kiviteltől függően 300 ezer és 634 ezer forint között mozog.

Microsoft

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!