szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ha a kormányzáshoz is úgy értenek, mint az informatikai trükkökhöz, akkor nagy bajban vagyunk.

Brüsszel megtámadta a babaváró támogatást – ezzel kampányol mostanában a kormány. Amikor már túlságosan zavarta őket a tény, hogy Brüsszel nem támadta meg a babaváró támogatást, a kormány honlapjára feltöltötték a tárgyalási jegyzőkönyveket. Ezekből szintén az derül ki, hogy nem volt semmiféle támadás.

A történet sok szempontból tanulságos, például hogy mennyire nem zavarja a propagandát a valóság, de az Index egy olvasója csodálatos mellékszálat fedezett fel. A jegyzőkönyvet ugyanis úgy tette közzé a kormány, hogy titkosították, kik voltak ott a tárgyalásokon, feketével kitakarták a dokumentumoknak ezeket a részeit. Csakhogy valójában annyi történt, hogy befeketítették a hátteret, vagyis hiába van fekete háttér előtt a fekete betű, ha valaki kijelöli a területet, egy egyszerű másolás-beillesztéssel máris látja, mi a szöveg.

Nagy izgalmak egyébként nincsenek a titkosítani szánt adatokban, egy sor minisztert és államtitkárt sorolnak fel, akik ott voltak a tárgyalásokon. Biztos, ami biztos, azért megpróbáltuk a Nagy Informatikai Trükköt a paksi szerződés kitakart részeivel is, de akik ott dolgoznak, jobban figyeltek arra, hogyan kell tényleg titkosítani egy pdf részeit.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat.

* * * Még mindig elérhető a kamatmentes Babaváró hitel

A gyermeket tervező fiatal pároknak ideális a Babaváró támogatás. A kamatmentes kölcsön pénzügyi előnye a jelenlegi kamatkörnyezetben óriási. Számos feltételt kell teljesíteni a kedvezmény elnyeréséhez, a Bankmonitor Babaváró kalkulátorával bárki leellenőrizheti, hogy megfelel-e ezeknek az elvárásoknak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Balogh Csaba Tech

10-ből 9 magyar politikus elbukott a vizsgán: isten óvja azokat, akik az oldalaikra tévednek

Harminchét ország összesen 7500 politikusának weboldalát vizsgálták meg egy átfogó, nemzetközi kutatásban. Kiderült, ötből három közszereplő nem tartja fontosnak a ma már alapvetőnek tekinthető titkosítást, azaz a honlapra látogatók védelmét. A hazai politikusok esetében sokkal rosszabb a helyzet, a biztonsági kutatók a legrosszabbak között emelték ki Magyarországot.