szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nina Schick szerint már 2025-re az online tartalmak 90 százalékát a mesterséges intelligencia állíthatja majd elő. A szakértő szerint ugyanis a ChatGPT és az ahhoz hasonló technológiák teljesen átalakíthatják azt, ahogyan ma a digitális tartalmakat előállítják.

Napjaink egyik legforróbb technológiai témája az OpenAI által fejlesztett, ChatGPT mesterséges intelligencia. Ezzel a természetes nyelvi feldolgozó eszközzel emberszerű beszélgetés folytatható, és képes akár egy tudományos cikk összerakására is. A Google-nél megnyomták miatta a pánikgombot, a Microsoft pedig hamarosan elhozza a Bing nevű keresőjébe, valamint elképzelhető, hogy több irodai alkalmazásába is.

Most Nina Schick mesterségesintelligencia-szakértő szólt hozzá a ChatGPT-vel kapcsolatos diskurzushoz egy, a Yahoo Finance Live-nak adott nyilatkozatában. A szakember szerint a ChatGPT-hez hasonló mesterséges intelligencia teljesen átalakíthatja azt, ahogyan a digitális tartalmakat előállítják.

Schick nem állított kevesebbet, minthogy szerinte néhány éven belül, már 2025-re az online tartalmak 90 százalékát a mesterséges intelligencia állíthatja majd elő.

Felboríthatja a fél internetet, ha a Microsoft befektet 3711 milliárdot a ChatGPT mesterséges intelligenciába

A Google-nél pánikolnak attól, hogy a ChatGPT nevű fejlesztés miatt összedől az internetes keresőre felhúzott üzleti modelljük. A keresőpiacon régóta kevés sikerrel próbálkozó Microsoft igyekszik lehetőségként tekinteni a fejleményekre.

Hozzátette: fontos annak megértése, hogy mi az alkotó (generative) mesterséges intelligencia. Ez a szakértő szerint az emberi intelligencia és kreativitás által egyedinek tekinthető új dolgot tud létrehozni: szöveget, videót, hanganyagot és képeket. Schick szerint már az idei évben több olyan vállalat is megjelenik majd, ami ezzel foglalkozik, több felhasználási területen is.

A szakember számításai szerint a ChatGPT-szerű megoldások tere sokkal versenyképesebb lesz a következő évben, és az olyan nagy techvállalatok, mint a Google, a Microsoft és az Apple, mind többet lépnek majd ezen a területen.

Bekövetkezett, amitől sokan féltek: vírusokat is íratnak a lenyűgöző tudású mesterséges intelligenciával

Az elmúlt időszak egyik legizgalmasabb tech-témája, az OpenAI meglepően nagy tudású mesterséges intelligenciája, a ChatGPT volt. Nem is annyira meglepő, hogy a net rosszindulatú szereplői már azon agyalnak, hogyan lehetne alantasabb célokra is bevetni.

Ugyanakkor Schick úgy véli, a Google kereső dominanciájára nem jelenthet majd potenciális veszélyt a ChatGPT: inkább versenyezni fog vele, például a Bingbe építve.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!