Ezért nincs semmi értelme a túlórának
Legalábbis a munkahelyi Facebookként elhíresült Slack alapító ügyvezetője nem hisz benne: náluk egy lelket sem találni az irodában fél hat után, a cég mégis szárnyal.
„Work hard and go home” – ez a cég mottója, vagyis dolgozz keményen és menj haza. Stewart Butterfield, a cég alapító-ügyvezetője szerint ugyanis egy ember igazán hatékonyan 6-8 órát tud gondolkodni egy nap, ezért aztán nem sok értelme marad késő délután bent ücsörögni, amikor az agyi kapacitás már igencsak visszafogott. A megoldás inkább abban rejlik, hogy kevesebb órát, minél eredményesebb munkavégzéssel kell eltölteni.
Persze a hatékonyságot nagyban hátráltatni tudja napjaink munkakörnyezete, ahol különböző munkafolyamatokat különböző szoftverek segítségével végzünk, így könnyű elveszni az adatok sűrűjében – például hol találjuk egy adott fájl legutóbbi verzióját. A 350 fős Slacknél is 80 különböző szoftvert használnak, amin a cégalapító új fejlesztéssel szeretne változtatni - írja a Business Insider.
Ezzel a tizenöt perces trükkel megsokszorozhatja hatékonyságát
Ismert dolog, hogy a megfelelő időgazdálkodás csodákra képes, ahogy a beiktatott szüneteknek is jótékony hatása van a munkavégzésre. De hogy, hogyan lehet ez alatt a néhány perc alatt bebiztosítani az egész napos hatékonyságot, arról beszél egy szakértő.
A megoldást a cég termékén, a kommunikációs appon belül képzeli el, úgy, hogy abba integrálni lehetne más feladatkezelők adatait. A cél, hogy úgy lehessen hozzáférni a kívánt információhoz, hogy nem kelljen megnyitni hozzá másik appot. „Egy olyan automatizáló program, amellyel egyből megválaszolhatók a felmerülő kérdések, anélkül, hogy előbányásszuk az adatokat egy másik alkalmazás megnyitása nélkül, elképesztő ugrást jelentene a hatékonyságban” – véli Butterfield. Bár sokan hisznek a Slackban – többek között befektetők, akik 540 millió dollárral szálltak be az üzletbe – a megoldásra még várni kell. A Slacknek jelenleg napi 3 millió felhasználója van, azok is többnyire kisebb cégek, vagy csoportok, ezért aztán egyelőre nem áll rendelkezésükre elég adat a megvalósításhoz. Így egyelőre marad a kemény munka és a hatékonysági tippek.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!„Aki egyszer megtapasztalta, nem akar mérés nélkül döntéseket hozni"
Mészáros Zsolt saját munkatársán fedezte fel, hogy számítógépen ugyanazt a feladatot - bár azonos eredménnyel - sokkal lassabban végzi el, mint ő. Ezt a megfigyelését továbbgondolva jutott arra, hogy az olyan apró folyamatok, mint például egy fájl másolásának mikéntje, egy több száz fős vállalatnál mérhető hatékonyságbeli különbséget okozhat.