szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy nyugalmazott brit tábornok szerint a támadással kapcsolatos orosz állítások nem lehetetlenek, de nem is különösképp hihetők.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Egyesült Királyság Összhaderőnemi Parancsnokságának volt parancsnoka, Sir Richard Barrons vezérezredes a Sky Newsnak nyilatkozott, miután egy ukrán tisztviselő arról beszélt, hogy Kijev csapatai támadást hajtottak végre egy krími katonai légibázis ellen.

A vezérezredes elmondta, hogy a támadás azt igazolja, hogy Ukrajna „komolyan gondolja”, hogy nem mond le a Krímről, és van rá módja, hogy a félsziget mélyén, az oroszok hátországában csapjon le. Hozzátette azonban: „Ez nem jelenti, hogy azt gondolhatnánk, Ukrajna most már valóban elfoglalhatja a Krímet. Ez egyértelműen meghaladja a képességeit".

Arra a kérdésre, hogy Oroszország állításai szerint a katonai légibázison történt robbanásokat tüzet fogó lőszerek okozták, a volt parancsnok azt mondta, hogy ez „nem lehetetlen”, de „nem is különösebben hihető. Sokkal hihetőbb magyarázat, hogy ukrán katonai csapás volt” – tette hozzá.

Az orosz-ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Támadások és ellentámadások a donbaszi fronton - percről-percre a háború 168. napja

Tovább folytatódnak az összecsapások a Donbaszban, délen pedig az oroszok az ukrán hadsereg ellentámadásra készülhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!