Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az angol védelmi tárca szerint már többen léphettek le a mozgósítás előtt Oroszországból, mint amennyien megrohanták Ukrajnát; a gázszivárgások akár éghajlati katasztrófához vezethetnek.
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Az orosz elnök követelte, hogy javítsák ki az oroszországi mozgósítás során elkövetett hibákat, "és ne engedjenek meg hasonló hibákat jövőben" - Vlagyimir Putyin ezt az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának állandó tagjaival folytatott megbeszélésén jelentette ki – írja az Interfax. Az elnök megjegyezte, hogy a mozgósítás „a tartalékosokra és mindenekelőtt azokra vonatkozik, akik az orosz fegyveres erőknél szolgáltak és rendelkeznek a szükséges katonai szakképesítéssel, megfelelő tapasztalattal”.
Az ukrán erők a város teljes területét biztosították és kiűzték az orosz csapatokat megmaradt állásaikból az északkelet-ukrajnai várost kettéválasztó Oszkil-folyó keleti partján – írja a Guardian az AFP nyomán.
Kupjanszk stratégiai vasúti csomópont, a város nagy részét a hónap elején visszafoglalták az ukrán csapatok az ellentámadás részeként az ország északkeleti részén.
Néhány orosz csapat az Oskil folyó keleti partján, egy összetört közúti hídon kitartott. A civilek Ukrajna területére menekültek, miközben a heves ágyúzás éjjel-nappali folytatódott.
Szinte biztos, hogy szabotázsakció áll az Északi Áramlat vezetékeiben történő robbanás mögött. Sokan Oroszországot vagy az Egyesült Államokat sejtik a háttérben. Washingtontól ez egy rendkívül kockázatos lépés lenne, amivel tönkrevághatnák a szövetségi kapcsolataikat. Moszkva viszont elég sokat profitálhat belőle, még ha drága mulatság is a saját vezetékeikben kárt okozni.
Szinte biztos, hogy szabotázsakció áll az Északi Áramlat vezetékeiben történő robbanás mögött. Sokan Oroszországot vagy az Egyesült Államokat sejtik a háttérben. Washingtontól ez egy rendkívül kockázatos lépés lenne, amivel tönkrevághatnák a szövetségi kapcsolataikat. Moszkva viszont elég sokat profitálhat belőle, még ha drága mulatság is a saját vezetékeikben kárt okozni.
Ferenc pápa is közvetített az Ukrajnában szeptemberben megvalósult fogolycsere érdekében – közölte csütörtöki számában a La Civilta Cattolica című olasz jezsuita folyóirat. A lap azt a szeptember 15-én lezajlott megbeszélést idézi fel, amely Ferenc pápa és a Vallások Világtalálkozójának orosz és fehérorosz jezsuita delegációja résztvevői között zajlott a kazahsztáni Nur-Szultanban (Asztana).
Egy 300 hadifogoly nevét tartalmazó listát adtak neki az ukránok, és megkérték, hogy tegyen valamit a szabadon engedésük érdekében. Azonnal hívta az orosz nagykövetséget.
Lehallgatott harctéri beszélgetések szolgáltatnak bizonyítékot az Ukrajna elleni orosz invázió zűrzavarára, és erősítenek rá a bucsai civilek elleni gyilkosságokra is – írta a New York Times a hozzá befutott lehallgatások ezreinek publikálásakor. A felvételek egy részét az ukrán bűnüldöző szervektől kapta a lap, a hívásokat márciusban indították Kijev külvárosában, Bucsában és környékén.
A New York Times orosz katonák harctéri telefonbeszélgetéseinek lehallgatott felvételeit szerezte meg. A katonák szidják Putyint, zűrzavarról beszélnek és a civilek elleni fellépésről szóló parancsokról is beszélnek.
Attól, hogy hajókat láttak a környéken, még semmi sem bizonyítja, hogy az oroszok állnának a vezetéket érintő ügy mögött – mondta a CNN-nek nyilatkozó katonai tisztviselő.
Attól, hogy hajókat láttak a környéken, még semmi sem bizonyítja, hogy az oroszok állnának a vezetéket érintő ügy mögött - mondta a CNN-nek nyilatkozó katonai tisztviselő.
A BBC oknyomozói újságírói annak néztek utána, mennyire valóság és mennyire propaganda, hogy az ukránok az interneten próbálnak pénzt csinálni a nyugati fegyverekből.
„Egy különleges hadműveletet be lehet fejezni, de egy háborút csak megnyerni vagy elveszíteni lehet, és a nyilvánosság tudja, hogy épp melyikről van szó” – mondta Michael Kofman katonai szakértő, aki az orosz-ukrán háború legújabb fejleményeit elemezte a War on the Rocks biztonságpolitikai oldal podcastjében.
A Fidesz korábbi pártpénztárnoka és 2015-ig egyik fő oligarchája, Simicska Lajos bizalmasaként ismert Vida Ildikó több Mészáros-cég vezetőségében is helyet foglal.
Több tucat magyar településen fordult meg 2022-es kinevezése óta David Pressman amerikai nagykövet, és tapasztalataira is hivatkozva állította, hogy az egész országot behálózza a korrupció.