Fidesz: a Jobbik csak szavakban határolódik el az MSZP-től
Béren kívüli juttatásokat is kapott a szocialista kormányok idején az Állami Számvevőszéktől Nyikos László, jelenleg jobbikos képviselő.
Béren kívüli juttatásokat is kapott a szocialista kormányok idején az Állami Számvevőszéktől Nyikos László, jelenleg jobbikos képviselő.
Több módosító indítványt nyújtott be Lázár János a Fidesz-KDNP alaptörvény-javaslatához hétfőn.
A Jobbik szerint a Fidesz a gazdagok, az MSZP pedig a cigányok pártja.
Orbán Viktor nem cseréli le azokat az embereit, akiket ellenfelei folyamatosan támadnak. A támadások erősítik Lázár pozícióját a miniszterelnöknél, viszont nagyon is ártanak a Fidesznek - olvasható a Véleményvezér blogon.
A Századvég március második felében végzett közvélemény-kutatásának tanúsága szerint az előző évhez képest láthatóan nőtt a pártválasztásukban bizonytalanok aránya. A politikai térkép szerkezetében jelentősebb változás egyelőre nincs.
Nincs nap, hogy ne tennének egymást bíráló kijelentéseket a parlamenti pártok az alkotmányozással kapcsolatban. A tervezett forgatókönyv szerint április 18-án elfogadja a parlament Magyarország új alkotmányát, de nem tudni, hogy melyik párt kovácsol majd a most zajló folyamatokból politikai tőkét: az új alaptörvényt kierőszakoló Fidesz vagy a vitában részt nem vevő ellenzék.
A Nyilvánosság Klub szeretné látni és ellenőrizni az alkotmányozás kérdőíveinek feldolgozását. A Nyilvánosság Klub gyanúja jogos?
Egy hódmezővásárhelyi hirdetési újságban egész oldalas hirdetésben jelent meg három férfi neve, fényképe, címe és telefonszáma, mert a szöveg szerint ők hozták nyilvánosságra Lázár János szegényekről szóló beszédének hangfelvételét.
Szájer József fideszes európai parlamenti képviselő botránynak tartja, hogy jelen pillanatban nem egyenlő a választójog, és így a gyermekek, a magyar lakosság húsz százaléka "jogfosztott". A politikus ezt a gyermekek után járó szavazati jog témájában szervezett szombati budapesti konferencián mondta, ahol egy társadalmi tanács létrehozását szorgalmazta a kérdés megvitatására.
A Jobbik szerint a házaspárok Országgyűlésből való kitiltása helyett a volt kommunista rendszer vezetőit kellene végleg száműzni a politika világából.
Engesztelhetetlen egyelőre az alkotmányozási bojkott kérdésében az MSZP és az LMP, holott az ellenzéknek és a kormánypártoknak is elemi érdekük volna, hogy kompromisszumra jussanak. A koalíció közben egyre vadabb ötletekkel áll elő az Alkotmánybírósággal kapcsolatosan.
Több paragrafust is átemelhettek az első Gyurcsány-kormány alkotmánytervezetéből a Fidesz-KDNP alaptörvényének szövegezői - tudta meg a Hírszerző.
Az Arnóth Sándor püspökladányi országgyűlési képviselő, polgármester halála miatt várható időközi egyéni országgyűlési képviselőválasztásnak jártunk utána.
Komoly arccal ígérgetik a kormánypártok, hogy nem szigorítják az abortusztörvényt, s politikai érdekük talán valóban nem is ezt diktálná. Ám ha a kívánt, a magzati életét védelmére utaló mondat bekerül az alkotmányba, könnyen kerülhetnek olyan helyzetbe, amelyben nincs választásuk. A nyilatkozatok alapján a szándékok még homályosak.
A Fidesz nem látja, hogy így Brüsszelben harmadik világbeli viccállamok szintjén fognak minket kezelni. Most nem magyarázkodásra, hanem bocsánatkérésre és azonnali lemondásokra lenne szükség - olvasható a Véleményvezér blogon.
A politikus a Magyar Nemzetnek azt mondta: olyan fenyegetéseket kapott, amelyek burkoltan vagy kevésbé burkoltan az ő és családja meggyilkolására utalnak.
Apáti István jobbikos országgyűlési képviselő azt mondja: a "jobboldali média nyilvánvalóan kormányzati megrendelésre övön aluli támadást intézett" Nyikos László szintén jobbikos képviselő ellen. Apáti erről kérdésre válaszolva beszélt szerdai sajtótájékoztatóján.
Nemzeti konzultációs kérdőív megvolt, népszavazás az új alkotmányról nem lesz - akár így is lehet summázni a hétfői miniszterelnöki napirend előtti felszólalás lényegét. A Fidesz a korábbi években a népszavazások pártján állt. Most miért nem?
Bár a Fidesz kapcsán éppen ezekben a napokban mutatják a közvélemény-kutatások az utóbbi évek legrosszabb adatait, komoly aránytévesztés lenne a párt zuhanórepüléséről vagy végzetes meggyengüléséről beszélni - véli Török Gábor politológus.
A családi szavazati jog és egyéb meghökkentő ötletek már a Horn-kormány idején zajló alkotmányozási vitában is előbukkantak, ám akkor ezeket nem vették komolyan. De nemcsak ebben különbözött az akkori alkotmányozási folyamat a mostanitól.