Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ulf Kristersson csak azt követően jönne Budapestre, hogy az Országgyűlés ratifikálta Svédország NATO-csatlakozását. A Fidesz viszont megvárná a szavazással a két miniszterelnök találkozóját.
Az ellenzék kérésének megfelelően február 5-ére, hétfőre összehívta Kövér László az Országgyűlés rendkívüli ülését, ám a napirenden szereplő témák – svéd NATO-csatlakozás, életvégi döntések, akkugyárak ellenőrzése – megtárgyalására csekély az esély a kormánypárti képviselők szinte borítékolható bojkottja miatt.
A magyar kormánynak nincs kézzelfogható követelése a svédek felé, ezért azt az izmozást és hisztidiplomáciát, ami már több mint egy éve zajlik, nem lehet egy lapon emlegetni a most fináléba ért török–svéd, valóban téttel teli játszmával. Persze úgy, hogy nincsenek konkrét követeléseink, kiszállni is könnyebb lesz ebből a cirkuszból. Ami nem más, mint színtiszta politikai nárcizmus. Jobb esetben. Vélemény.
Nyilvánosságra került Orbán Viktor találkozóra invitáló levele, amelyben Svédország NATO-csatlakozásának ügyéről ír svéd kollégájának. Erre kapta azt a választ, hogy nem kívánnak vele tárgyalni.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter éves meghallgatásán azt mondta, továbbra is úgy érzi, hogy a svédeknél jobban hiányzik a döntés a magyar ellenzéknek, ráadásul a svédek még mindig nem adtak választ „évtizedes gyalázkodásaikra”.
A jövő héten ismét ülésezik a parlament, de a négy ülésnap egyikén sincs napirenden továbbra sem a svéd NATO-csatlakozás megszavazása. Sőt egészen az őszi ülésszak végéig, december 12-ig nem látszik az erről szóló voksolás a parlamenti naptárban. A törvényjavaslat másfél éve vár a sorára, de amit egy napja nyújtottak be, azt jövő héten már tárgyalják is.