Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szerdán kezdődött Fonyódon a tavalyi gólyatábori nemi erőszak ügyében a büntetőper. A vádlott nem engedte magát lefényképezni, a bíróság a sértett lány érdekében zárt tárgyalást rendelt el.
Szexuális erőszak bűntette miatt vádat emelt a Fonyódi Járási Ügyészség a fonyódligeti gólyatáborban történt bűncselekmény miatt, az ügyészség börtönbüntetés kiszabását indítványozta – közölte Horváth Szilárd, a Somogy Megyei Főügyészség főügyésze pénteken.
El sem akart menni a gólyatáborba, úgy kellett rábeszélni azt a 19 éves egyetemista lányt, akit tavaly nyáron az ELTE gólyatáborában megerőszakoltak és megvertek. Nem hibáztatja se a HÖK-ös szervezőket, se az egyetemet, ahol napszemüvegben kezdte meg a tanulmányait, mert nem akarta, hogy lássák a fojtogatástól bevérzett szemeit. A hvg.hu-nak adott interjúban arról is beszélt, kihívóan volt-e öltözve azon az estén, és milyen volt a családjának élőben végighallgatni, ahogy a vele történtekkel poénkodnak a rádióban.
Az oktatási jogok biztosa jelentést készített az elmúlt évek egyetemi gólyatáborairól: noha nem kellene azon meglepődni, hogy alapvetően miképp néz ki egy gólyatábor, azért olvashatók a jelentésben szaftos részletek olyan szituációkról, amikor a résztvevők közül többeket leitattak, meztelenségre vettek rá. Sőt, egy "viccesnek" szánt játék kedvéért még csoportosan szexeltek is. A jelentés annak a problémáját is felveti, hogy a résztvevők beleegyezése nélkül sok mindent filmre vesznek, lefényképeznek és a világhálón megosztják.
Már februárban elfogadhatják azt a módosítást, amelynek értelmében a jövőben nem a HÖK, hanem cégek szerveznék az egyetemi és főiskolai gólyatáborokat – mondta Palkovics László felsőoktatási államtitkár.
Újabb gólyatábori nemi erőszakról számol be az Index. A pár évvel ezelőtti történetről nem tudni, pontosan melyik intézmény gólyatáborában történt, feljelentés nem született.
Nem csapták ki az egyetemről, de két évre eltiltották az ELTE tanítóképző karának volt kari HÖK-elnökét, Galántai Tamást, mivel annak ellenére foglalkoztatta fotósként a gólyatáborban egy lányt megerőszakoló férfit, hogy tudta, korábban már zsarolásra használt meztelen képeket.
Az ELTE dékánja törvénymódosítást tart indokoltnak a gólyatábori erőszak miatt, a mostani szabályok szerint ugyanis nem küldhetik el azt a hallgatót, aki tavaly ősszel követett el nemi erőszakot egy gólyatáborban, mivel az egyetemi fegyelmi eljárás szerint a cselekménye már elévült. Ez független az erőszakolás ügyében tett rendőrségi feljelentéstől.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem sok elsőéves hallgatója izgatottan várja, lesznek-e idén gólyabálok. Egyelőre nem lehet közbeszerzést kiírni a rendezvények megtartásához.
Az ELTE jogi karának tavalyi gólyatáborában nemi erőszakot elkövető hallgatónak azóta sem szűnt meg a hallgatói jogviszonya, tudta meg a Népszabadság. Az ügyet eltussoló idősebb hallgatókat viszont elmeszelte a Hack Péter által vezetett fegyelmi bizottság, mert az eltussolás nem évült még el az iskolai fegyelmi szempontjából.
Fellebbez az a hallgató, akit kitiltottak az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karáról, miután az intézmény kari fegyelmi bizottsága lefolytatta a fegyelmi eljárást a tavalyi gólyatáborban történt erőszakos cselekmények miatt – olvasható a Magyar Nemzet csütörtöki számában.
Sajtóhírek szerint kizárt két joghallgatót, egyben HÖK-vezetőt az ELTE a tavalyi gólyatáborban történt nemi erőszakkal összefüggésben. Ez az az ügy, amelyről csak azután mert a sértett lány beszámolni, hogy idén tanévkezdéskor az ELTE tanítóképzőjének gólyatáborában is megerőszakoltak egy lányt.
Szökés, elrejtőzés, illetve bűnismétlés veszélye miatt december elsejéig meghosszabbították a gólyatábori erőszakoló K. S. Szilárd előzetes letartóztatását – közölte a Magyar Nemzet.
Átfogó, teljes tisztújítást tart jövő márciusban az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) hallgatói önkormányzata a részönkormányzati képviselőktől az egyetemi hallgatói önkormányzat (ehök) elnökéig. Az érdekképviselet működését meghatározó reformokat kívánnak végrehajtani.
Az ELTE BTK dékánja, Dezső Tamás egy közleményben válaszolt a Heti Válasz egy cikkére és hosszasan taglalta az egyetemi hallgatók érdemeit. Mint írta, nem szabad hagyni, hogy a mnédia egyoldalúan mutassa be a hallgatókat a botrányok miatt.
Túlzónak tartja a gólyatábori obszcén dalok miatt négy diák eltiltását az ELTE ÁJK-n működő, önkéntesekből álló Instruktori Kör. Közleményük szerint a rektori vizsgálat is megállapította, hogy idén a gólyák szerint sem voltak megalázó vagy szexuális tartalmú játékok.
Felsőbbéves hallgatókról döntött az ELTE-ÁJK fegyelmi bizottsága. Három diák két féléves, negyedik társuk pedig egy féléves felfüggesztést kapott. A diákok tagjai voltak annak a Majomház nevű körnek, amely az elsőévesek integrációjával foglalkozott az egyetemen.
Várhatóan három hét múlva lesznek eredményei annak az országos átfogó vizsgálatnak, amelyet az oktatási jogok biztosa indított az egyetemi gólyatáborokban történt erőszakos cselekmények miatt.