Az új Éhezők viadala-előzetes könnyeket csal a rajongók szemébe
A videó a Jennifer Lawrence áltlal játszott Katniss és a húga kapcsolatára helyezi a hangsúlyt.
A videó a Jennifer Lawrence áltlal játszott Katniss és a húga kapcsolatára helyezi a hangsúlyt.
A dinós eposz vezeti a filmes bakikkal foglalkozó oldal 2015-ös toplistáját, a második helyen álló Terminátor-filmnél kétszer annyi hibával.
Hanks egy amerikai ügyvédet játszik a Kémek hídja című filmben, akit Kelet-Berlinbe küldenek, hogy kimentsen egy szovjetek által elfogott amerikai pilótát.
Az animációs film Saint-Exupéry sokszor idézett klasszikusát egy kedves kerettörténetbe ágyazza. A kis herceget novemberben mutatják be a magyar mozik, de a legújabb, szinkronos előzetes tovább fokozza a várakozásokat.
A 15 legjobb dokumentumfilm közé választotta a Drifter című dokumentumfilmet az Európai Filmakadémia. A film főszereplője Ricsi, egy 17 éves vidéki srác, aki mindent megtesz azért, hogy elindulhasson a helyi raliversenyen.
Az Éhezők viadalával és a True Detective-vel újra a hollywoodi élmezőnybe felkapaszkodó színész újabb szuperprodukcióban kapott szerepet.
Az 1967-ben készült Dzsungel könyve adaptációjával már egyszer klasszikust alkotott a Disney, de 2016-ban új, modernebb köntösben tárják a nézők elé Maugli kalandjait. Az új verziót jövő tavasszal mutatják be.
Kiszámítható és felszínes film lett a Meryl Streepet rocker anyukaként felvonultató Dübörög a szív, de a színészekből áradó nosztalgia megmentheti a filmet az arra fogékonyak számára. Az anya-lánya kapcsolatot boncolgató alkotásban ráadásul tényleg a saját lányával együtt szerepel a három Oscar-díjjal rendelkező Streep.
Sylvester Stallone hat Rocky-film után most átadja a főszerepet egy fiatalnak – a filmben egykori nagy ellenfele, Apollo Creed fiát készíti fel egy nagy meccsre.
Az 1964-es, öt Oscar-díjat nyert film új verziójára már rendezőt is találtak.
Cannes idei kedvenceivel folytatódott a miskolci Cinefest: a sztárokkal (Colin Farrell, Rachel Weisz, Léa Seydoux) forgatott abszurd sci-fi, A homár még az edzettebb filmfesztiválózókat is próbára tehette, az öt lánytestvérről szóló, török Mustang viszont nagy eséllyel újabb díjat zsebelhet be az eddigiek mellé a magyar seregszemlén.
Ridley Scott még a Mentőexpedícióval turnézik, de jövőre elkezdi készíteni a Prometheus folytatását.
A júniusban bemutatott Minyonok mostantól a második legtöbb pénzt hozó animációs film a világon.
A múlt héten mozikba kerülő Víkend újfent emlékeztet arra, hogy a hajdani keleti blokk országaiban a vígjátékok és szatírák mellett a thrillerek és különböző bűnügyi filmek a nemzeti zsánerfilmgyártások zászlóvivői. Az alábbiakban nyolc olyan jellegzetesen káeurópai bűnmozit mutatunk be, amelyek képesek felépíteni a műfajtól elvárható feszültséget.
A címben elhangzó állítás egyike az év egyik legnagyobb sikereként emlegetett, fergeteges humorú Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni című tinikomédia poénjainak. A Wes Anderson és Michel Gondry munkáit idéző filmet először a Cinefesten láthatta a magyar közönség. A miskolci filmünnep másik nagy fogása a technikailag és történetében is forradalmi Tangerine, amely Los Angeles drogosoktól és prostiktól hemzsegő negyedének névtelen hőseiről mesél. Egyáltalán nem meglepő, hogy mindkét filmet Oscar-esélyesként emlegetik.
Egy venezuelai film vitte el az Arany Oroszlánt, de a 2015-ös Velencei Filmfesztivál egyik nagy nyertese a Magyarországon forgatott, több magyar filmes szakember közreműködésével készült Egy vezér gyermekkora.
Az első magyar thrillerként beharangozott Víkend a hollywoodi szinthez szokott nézőkre íródott, de a túlbonyolított történet miatt nem éri el a várt hatást. Az erdélyi helyszíneken játszódó film képi világa ettől függetlenül gyönyörű, és a színészek – köztük a női főszereplő, Gryllus Dorka – sem vallanak szégyent. Bár a filmtől nem vagyunk elájulva, az általa elindított tendencia nagyon jó lehet a magyar filmvilág számára.
Az idei velencei filmfesztivál programja kétségtelenül a társadalom perifériáján rekedteket helyezi előtérbe. Az Arany Oroszlánért ringbe szálló Merzak Allouache legújabb alkotása, a Madame Courage fokozott társadalmi érzékenységgel beszél a kiszolgáltatottságról, a nyomorról és a drogfüggőségről.
Nem csak a rááldozott pénzen múlik, hogy egy reklám vagy filmzene képes-e átütő sikerré válni. Azonban hazánkban még kevesen foglalkoznak tudatosan a megfelelő zenék kiválogatásával, pedig igazi sikersztori volt a Liza vagy a VAN zenéje is. Egy zenésznek pedig ma már nem hogy ciki, inkább egyenesen presztízs egy-egy jó helyre eladott dal.
Egymás mellé vágták a Mézga Aladár különös kalandjai és a Csillagok között jeleneteit, megdöbbentő a hasonlóság.