Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A román–magyar kapcsolatok soha nem voltak még ilyen jók, s ezen nem változtat az elnök- és kormányváltás sem. Az uniós csatlakozás közeledtével egyre több tőkeerős versenytárs jelenik meg a román gazdasági porondon, de a magyar helyzeti előnyt egyelőre nem fenyegeti senki.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed az irányadó kamatotot 0,25 százalékponttal 2,25 százalékra emelte. Az elemzők is előzetesen azt várták, hogy a Fed emeli az irányadó kamatot. Az euró erős maradt.
A légiközlekedési ágazat lendületes növekedése ellenére még az idén télen számos diszkont légitársaságot veszélyeztet a csőd. Az emelkedő kerozin árak és a folyamatosan csökkenő jegyárak egyre fokozzák a kiszorítósdi versenyt a levegőben - mutat rá a müncheni Mercer Management Consulting európai légiközlekedési ágazatról írt tanulmányában.
A Bild című német bulvárlap szerint a wolfsburgi Volkswagen konszern, Európa legnagyobb autógyártója névváltoztatást fontolgat, hogy a konszernt ne keverjék a Volkswagen gépkocsi márkával.
A Lengyel Értékpapírpiaci és Tőzsdei Felügyelet december 13-án engedélyezte a
Mol részvények nyilvános kereskedelembe történő bevezetését Lengyelországban - közölte a magyar olajipari társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Hírek szerint megszületett a döntés arról, hogy a Siemens - legalább részben - eladja veszteséges mobiltelefon-gyártó üzletágát. Egyes források azt is tudni vélik, hogy a kínai Ningbo Bird gyártócég a vevő.
A bírálatok kereszttüzében álló német Lidl konszern a jövőben elsősorban külföldön akar terjeszkedni, és visszautasítja a ver.di szakszervezet vádjait - jelentette ki első lapnyilatkozatában Klaus Gehrig, a Lidl & Schwarz csoport menedzsere.
A háztartási illatosítók kiskereskedelmének azonnali betiltását követelik olasz fogyasztóvédők, mert szerintük a forgalomban lévő légdezodorok nem felelnek meg a környezetvédelmi előírásoknak, irritáló, allergiát okozó és rákkeltő anyagokat tartalmaznak.
Meghívott vendégek százai - köztük a svéd és német nagykövet - álltak döbbenten a Moszkva mellett, 300 millió dolláros beruházással elkészült új IKEA-lakberendezési áruház előtt, amikor kiderült: a helyi hatóságok az utolsó pillanatban megakadályozták az épület megnyitását.
A csőd felé tartó orosz Jukosz olajtársaság főrészvényese, a Menatep befektető-társaság perrel fenyegetett meg mindenkit, aki megvásárolja a Jukosz fő olajtermelő leányvállalatát, a Juganszknyeftegazt.
Az orosz szupergazdagok menekülésszerű távozásának jegyében újabb milliárdos orosz oligarcha, ezúttal a legnagyobb orosz alumíniumkonszern tulajdonosa helyezte át székhelyét Londonba vasárnapi brit sajtóértesülés szerint.
A cseh gazdasági növekedés üteme jövőre minden bizonnyal 4 százalék fölé gyorsul, a drága olaj, az erosödő korona és az EU-gazdaságok lassú javulása ellenére – mondta Martin Jahn cseh miniszterelnök-helyettes.
Legkésőbb 2010-ig létrejöhet a bécsi és a budapesti tőzsde által kezdeményezett közös közép-kelet-európai tőzsdei szövetség - jelentette ki Szalay-Berzeviczy Attila New Yorkban.
Egy-egy millió eurós büntetést szabott ki a francia hatóság Jean-Marie Messier médiamágnásra és volt cégére, a Vivendi Universalra. A hatóságok szerint Messier eltitkolta a vállalkozás pénzügyi helyzetét.
A francia kormány megbízásából a Société Générale és az ABN Amro bankok megkezdték az Air France-KLM légitársaság 17,7 százalékának értékesítését. A pakett körülbelül 693 millió eurót ér a jelenlegi piaci áron. A francia államé marad az eladás után 17-20 százalék.
Rettegnek az amerikai és európai textilgyártók, mert december végén megszűnnek a beviteli kvóták az iparág nemzetközi kereskedelmében. A jóslatok szerint olcsó ázsiai termékek özöne fogja elárasztani a világot, amelyet néhány éven belül alig tucatnyi ország lát majd el ruhákkal.
Egy új kínai szabályozás szerint a hónap közepétől az üzleti céllal külföldre utazó magáncégeknél dolgozó kínaiak 3-5 ezer dollárt vásárolhatnak jüanjaikért és vihetik magukkal.
Bolgár sajtójelentések szerint az orosz Lukoil meg akarja szerezni a bolgár Petrol üzemanyag-elosztó céget: első lépésben annak 18,3 százalékát 41 millió euróért.
Az Európai Bizottság (EB) bírságot vet ki három vegyipari cégre egy vitaminkészítmény esetében kialakított kartellár miatt. A bűnösök: a német BASF; a holland Akzo Nobel és a belga UCB.