szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Péntek reggel bejelentették, hogy a britek többsége az EU-ból való kilépés mellett döntött. Cameron lemondott, hatalmasat zakózott a font. Kövesse velünk a brit népszavazás eseményeit percről percre!

Most érkezett

Hollandia uniós reformot akar

"Visszafordíthatatlannak" tűnik a britek döntése az Európai Unióból való kilépésről, s ennek ösztönzőleg kell hatnia a közösség megreformálására - jelentette ki a holland kormányfő pénteken az előző napi brit népszavazás eredményével kapcsolatban.

Mark Rutte szerint a mostani fejleménynek arra kell sarkallnia az EU-t, hogy foglalkozzon a más országokban is tapasztalható elégedetlenséggel.  

"A Nagy-Britanniában látható elégedetlenség más országokban is jelen van, beleértve az enyémet is" - mondta újságíróknak Hágában a holland miniszterelnök, aki ezután Brüsszelbe indult, hogy részt vegyen az EU intézményei vezetőinek találkozóján. "Ennek pedig több reformot, több jólétet kell ösztönöznie" - vélekedett.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5 6 7
14

Tusk: A többi 27 tagállam marad

A Nagy-Britannia távozása után bennmaradó tagországok továbbra is elkötelezettek az Európai Unió egységének megőrzése mellett – hangsúlyozta péntek reggel Donald Tusk, az uniós állam- és kormányfőket tömörítő Európai Tanács elnöke, miután telefonon beszélt a tagállamok, illetve az uniós intézmények vezetőivel.

Frexit, Nexit - vérszemet kaptak az euroszkeptikusok

A francia Nemzeti Front népszavazást követelet az ország uniós tagságáról, akárcsak a legnépszerűbb holland politikus, a holland szabadságpárti Geert Wilders. A hollandok többsége szavazna a Nexitről.

Geert Wilders, a holland jobboldali Szabadságpárt (PVV) vezetője 2014-ben

Nézze meg David Cameron lemondását

Távozik David Cameron

A Brexit-döntés eredményének bejelentése után egy órával lemondott a brit miniszterelnök, októberre tette távozásának idejét.

Új vezető kell ehhez az új helyzethez. Három hónapig marad még kormányfő.

Puccs készül a brit Munkáspártban is

A képviselők egy része úgy érzi, Jeremy Corbyn nem tett meg mindent az EU-ban maradás támogatásáért, ezért mennie kell – írta a The Guardian.

Martin Schulz: A ma reggeli gazdasági adatok megmutatják, kutya nehéz lesz a britek kilépése

Várhatóan rövid időn belül megkezdődnek a kiválási tárgyalások Nagy-Britannia és az Európai Unió között – jelentette ki Martin Schulz, az Európai Parlament (EP) elnöke péntek reggel, miután egyértelművé vált, hogy a kilépés támogatói nyertek az EU-tagságról kiírt brit népszavazáson.

"Nagy-Britannia úgy döntött, hogy a maga útját járja. Úgy gondolom, a ma reggeli gazdasági adatok megmutatták, hogy ez rendkívül nehéz lesz" – közölte Schulz a ZDF német közszolgálati televíziónak adott interjújában.

Martin Schulz kitért a font árfolyamának meredek zuhanására is, és megjegyezte, nem szeretné, hogy az euró is hasonló gyengülést szenvedjen el.

Hozzátette, az Európai Uniónak nehéz lesz Nagy-Britannia nélkül boldogulnia, de a britek távozásával is biztosan sikerülni fog leküzdeni a kihívásokat.

Hivatalosan bejelentették: 17,4 millió-16,1 millió a kilépésnek

Hivatalosan is bejelentették péntek reggel, hogy a kilépést pártoló tábor nyerte meg a brit EU-tagságról tartott népszavazást. Jenny Watson, a brit választási bizottság elnöke Manchesterben közölte, hogy a kilépésre több mint 17,4 millióan, a bennmaradásra 16,1 millióan voksoltak.

 

A magyar kormány kihasználná a britek kilépését

Előbb Orbán Viktor kezdett arról beszélni, hogy ez bizony a menekülteken ment el, most Kovács Zoltán kormányszóvivő írt a Twitteren arról, mennyire meg kell hallgatni az embereket.

1 2 3 4 5 6 7
14
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!