Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) nem változtat a kettős tagság intézményén, és felszólítja mindazokat, akik a párt országos választmánya által meghatározott irányvonalat, szövetségi politikát és kormányzati szerepvállalást nem fogadják el, ne belülről bomlasszanak, hanem távozzanak önként a pártból.
A közoktatási rendszer átalakítása következtében az önkormányzatoknál kialakult bizonytalan helyzet miatt levélben fordul a szakminiszterekhez a Demokratikus Koalíció (DK) - jelentette be sajtótájékoztatóján Varju László pártigazgató, országgyűlési képviselő szombaton Budapesten.
Kilőtt Bajnai Gordon népszerűsége az utóbbi hetekben az MSZP szavazói közt, akik összefogást akarnak a párt 2014-es győzelme, illetve a kormány leváltása érdekében. A pártelit viszont óvatos, és bizalmatlanul méregeti a volt miniszterelnök térnyerését. Attól tartanak, hogy a tagságon keresztül akar majd hatni a vezetőségre az együttműködésről folytatandó tárgyalásokon. A Bajnai-stáb szerint erről szó sincs, hónapokkal ezelőtti meghívásoknak tettek eleget, amikor a korábbi kormányfő vidéki körútra indult.
Három nappal a párt jövőjét eldöntő kongresszus előtt bejelentkezett a Bajnai Gordon alapította Együtt 2014 az LMP-nél. Az október 23-án elindított mozgalom egy, az együttműködés alapelveit tartalmazó dokumentummal, illetve a kettős állampolgársághoz való viszonyra, az adórendszer progresszív elemeire és az ügynökakták kérésére vonatkozó javaslattal próbálja megkönnyíteni a hétvégi kongresszusi döntést. Az LMP megosztott, több vezető politikusa, a tagság egy része ellenségesen viszonyul a volt miniszterelnökhöz.
A választási eljárás és a kampány szabályainak kialakítása után már csak egy olyan sarkalatos törvény várat magára, amivel a parlamenti kétharmad hatással lehet a 2014-es választásokra. Az eddig kiszivárgott információk szerint a Fidesz úgy akarja átszabni a párt- és kampányfinanszírozást, hogy az minél nagyobb versenyt keltsen az ellenzéki térfélen, ráadásul még mindig napirenden van a párt vezetőségében a pártok állami támogatásának megvonása vagy csökkentése 2013 és 2014-re. Információink szerint a Fidesz az utolsó percig lebegtetni fogja, milyen kampányfinanszírozást tervez 2014-re.
Nem volt mindig olyan felhőtlen a Fidesz és a Századvég-csoport viszonya, mint az utóbbi években, amióta az agytröszt folyamatosan nyeri el a kormánypárt és a kormány milliárdos megbízásait. A Századvéget sikerre vivő elemzők, gazdasági szakemberek néhány éve még másképp képzelték el a jobboldali politikát, a Fidesz jövőjét, mint az egységhez körömszakadtáig ragaszkodó Orbán Viktor. Ám a sikertelen kísérletek után a lázadók megtértek, a pártelnök pedig megbocsátott nekik. A hvg.hu feleleveníti a századvéges kör és a kormánypárt vitákkal terhelt viszonyának alakulását.
A nyugati világ nem áll a saját lábán, az európai élet „tengelytörést” szenvedett, az EU politikusai tévelyegnek, de Magyarország tudja, hol a helye – mondta Orbán Viktor ünnepi beszédében. Miközben a kormányfő arról beszélt, megvédi az országot az idegen érdekekkel szemben, elődje, Bajnai Gordon a leváltására szövetkezett a civilekkel. Az ellenzéki pártok külön ünnepeltek, de közösen sem tudtak volna akkora tömeget összegyűjteni, mint az Orbánt ünneplő Békemenet.
Közel félmillió ember vonult az utcára október 23-án. A nagy többség Orbán Viktorra volt kíváncsi: a Békemenet a budai Széna térről a Parlament elé vonult tömött sorokban, ahol a miniszterelnök az idegen érdekek ellen hirdetett harcot. Több tízezren várták Bajnai Gordon visszatérését, aki választási szövetséget hozott létre Orbán ellen. A Jobbik és Gyurcsány demonstrációján már kevesebben jelentek meg, de ők voltak a legharcosabbak. Videoriportjaink a nagy napról.
Az ellenzéki pártoknak és mozgalmaknak össze kell fogniuk, hogy 2014-ben kétharmadot szerezhessenek. A volt miniszterelnök „ellopott rendszerváltásról”, elzavart fiatalokról és „éhező gyerekekről" is beszélt.
Uniós szintű népszavazást akar az új uniós szerződésről az Európai Nemzeti Mozgalmak Szövetsége (AENM) - mondta a szervezet kétnapos hédervári kongresszusát záró sajtótájékoztatón vasárnap Bruno Gollnisch, a francia Nemzeti Front európai parlamenti képviselője, akit a következő tanácskozásig újra elnökévé választotta az AENM, amelynek tagja a Jobbik is.
Kerecsendben biztosítják a rendőrök a Jobbik rendezvényét, amivel párhuzamosan a megye Cigány önkormányzata evangelizációt tart, hogy ezzel „válaszoljanak Vona Gábornak”.
Az 1956. évi Forradalom és Szabadságharc 56. évfordulója alkalmából több kulturális és politikai rendezvény lesz a fővárosban. Tekintettel arra, hogy a rendezvényeken jelentős tömeg megjelenése várható, az alábbi érkezési és távozási útvonalakat javasoljuk igénybe venni.
1956 októberében Magyarországon békés tüntetéssel kezdődő, fegyveres felkeléssel folytatódó forradalom bontakozott ki a Rákosi Mátyás nevével összefonódó kommunista diktatúra, valamint a szovjet megszállás ellen. 1990 májusa óta a forradalom október 23-ai kezdőnapja a Magyar Köztársaság nemzeti ünnepe.
A Magyar Autonóm Néppárt (MAN) közleményt adott ki, amelyben üdvözli a kormány egyre határozottabbnak látszó erőfeszítését az IMF hazánkat érintő törekvéseivel szemben.
Óvodás akció, reklámfogás, az MSZP-hatalom restaurációja, oligarcházás – ellentmondásos reakciók születtek az elmúlt egy hétben az ellenzéki térfélen Bajnai visszatérési kísérletével kapcsolatban. Az MSZP-ben, az LMP-ben, a Millában és a Szolidaritásban is feszültségeket gerjesztett az október 23-ra tervezett akció, azóta is megy az üzengetés, a beszólogatás. Összeszedtük az elmúlt napok aranyköpéseit.
Találnak a millások, a szoclibek, az alapítványok, az egyesületek és mindenki más külföldi mintát arra, miként áll össze egy sikeres ellenzéki koalíció? Tanulmányút 3 kontinensen.
Átfogó kampányba kezd a Jobbik, bemutatná az Európai Unió pályázati rendszerével összefüggő, szerintük megjelenő visszaéléseket, s lelepleznék azokat a nagyobb beruházásokat, amelyekben közpénzek tűnnek el - erről Z. Kárpát Dániel, a párt frakcióvezető-helyettese beszélt szombaton sajtótájékoztatón, Budapesten.
A szegedi polgármester Facebook oldalán üzente meg minden ellenzékinek: október 23-án a Milla és a Szolidaritás közös rendezvényén beszédet mondó előző miniszterelnökot kell menni meghallgatni.
Lezárultak az egyeztetések az október 23-i, ellenzéki hangvételű tüntetés szervezői és Bajnai Gordon stábja között, így véglegessé vált, hogy a volt miniszterelnök két hét múlva a demonstráción jelenti be a visszatérését. A hvg.hu úgy értesült, Bajnai beszéde több bejelentkezésnél, a választásokig hátralevő időszak teendőiről, az ellenzéki együttműködés lehetőségeiről, lehetséges formáiról fog beszélni.
Legalább annyi energiát ölt az MSZP a soproni időközi választásokba, mintha vasárnap egy parlamenti mandátum sorsa lett volna a tét. Bár két héten belül a második győzelmét aratja a párt, továbbra sem lehet messzemenő következtetéseket levonni az eredményekből, ráadásul október végén egy fideszes és egy jobbikos fellegvárban kell bizonyítsa az MSZP, hogy valóban képes fordítani.