szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megjelent az elmúlt időszak legnagyobb volumenű képzési pályázata, amely kiemelt jelentőségű a hazai vállalkozások számára.

A szakképzési hozzájárulás alternatívájaként is emlegetett TÁMOP 2.1.3 olyan uniós forráslehetőség, amely bértámogatással kiegészülve igyekszik megoldást találni a mikro-, kis-, közép- és nagyvállalatok financiális problémáira. A 21 milliárdos keretösszegre 2012. május 1-től nyújthatóak be a pályázati anyagok.

A TÁMOP 2.1.3 egy olyan, három komponensből álló pályázat, amely lehetőséget teremt a hazai vállalatoknak, hogy az elbocsátások elkerülése érdekében uniós összegből képezzék alkalmazottaikat. A TÁMOP 2.1.3 egyik nagy előnye, hogy nem rögzít feltételként nyertes gazdaságfejlesztési-beruházási pályázatot (GOP),  így bővítheti a pályázók körét, illetve megkönnyítheti a pályázati folyamatot is. A társadalmi egyeztetést követően kiegészült a pályázati kiírás, amelynek értelmében a nagyvállalatok számára elérhető forrás alsó határát 10 millióról 5 millióra csökkentették, valamint állami-önkormányzati tulajdonú vállalatok is indulhatnak 250 fős foglalkoztatotti létszám felett.

A május elsejétől benyújtható pályázat amellett, hogy pótolja a szakképzési hozzájárulást, akár önrész nélkül, vagyis 100 százalékban is támogathatja a munkavállalók képzési projektjét.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!