szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Átláthatóság, jogkövetés, adók megfizetése. A gazdasági miniszter a hivatalában fogadta a Revolut felső vezetését és hazai ügyvezetőjét.

Átlátható, transzparens módon, a jogszabályokat betartva működjön, és maradéktalanul fizesse meg a rá vonatkozó adókat – ezeket az elvárásokat fogalmazta meg Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Joseph Heneghantnak, a Revolut vezérigazgatójának, akit csütörtökön fogadott hivatalában. 

A Magyarországon is népszerű, litvániai székhelyű, itthon határon átnyúló szolgáltatóként működő Revolut Bankkal kapcsolatban mindig is fenntartásokkal viseltettek a hazai hatóságok, a jegybank rendszeresen figyelmeztet a vele kapcsolatos kockázatokra, legyen szó betétgyűjtésről, jogvitákról és betétbiztosításról vagy épp banklicencről, de azt is felvetették már korábban, hogy hozzon létre magyarországi leánybankot.

Utóbbin az elmúlt hónapokban már gőzerővel dolgozik is a cég. Léder Tamás, a magyarországi leányvállalat (az MNB-től érkezett) ügyvezető igazgatója egy augusztusi interjúban arról beszélt a Portfoliónak, hogy magyar fióktelepet nyitnának, ami révén felállhatna a magyar nyelvű ügyfélszolgálat, és helyi bankszámlaszámot, személyi kölcsönöket, jelzáloghiteleket is tudnának adni.

Az NGM-ben tartott találkozón ott volt Léder Tamás, illetve Vytautas Danta vezérigazgató-helyettes is. A minisztériumi közleményben szó esik még arról, hogy Nagy Márton miért tartja kiemelt fontosságúnak a digitalizációt – a magyar gazdaság és pénzügyi szolgáltatások jövője miatt –, de arról is, mit tart ennél is fontosabbnak: a fogyasztókat és az ő védelmüket.

A Revolut tavaly 1,7 milliárd font (több mint 7900 milliárd forint) bevételt ért el, világszerte 45 milliós felhasználói bázissal és 500 ezer üzleti partnerrel rendelkezik, összesen 10 ezer alkalmazottat foglalkoztat. Magyarországon 1,5 millió ügyfelük van. Nagy-Britanniában júliusban kaptak banki működési engedélyt.

Banki működési engedélyt kapott a britektől a Revolut

Éveket várt rá, de végül megkapta a banki működési engedélyt az Egyesült Királyságban a Revolut. Ezzel rendes banki szolgáltatásokat is indíthat, és várhatóan könnyebben terjeszkedhet az USA felé is.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!