Meghalt a Kelet-Németországba szökött nyugatnémet kémelhárító
Meghalt Oroszországban az az egykori nyugatnémet kémelhárító tiszt, aki 1985-ben Kelet-Németországba szökött. Hansjoachim Tiedge 73 éves korában hunyt el.
Meghalt Oroszországban az az egykori nyugatnémet kémelhárító tiszt, aki 1985-ben Kelet-Németországba szökött. Hansjoachim Tiedge 73 éves korában hunyt el.
A hvg.hu oldalain korábban olvashattak az új magyar külkapcsolati stratégia előkészítő munkálatairól, illetve bepillantást nyerhettek az ennek jegyében készült szakértői résztanulmányokba. Sorozatunk befejező része.
A hvg.hu oldalain korábban olvashattak az új magyar külkapcsolati stratégia előkészítő munkálatairól, illetve bepillantást nyerhettek az ennek jegyében készült szakértői résztanulmányokba. Most új szakasz kezdődik a stratégia elkészítésében.
Ki jeleníti meg a nemzeti érdekeket? Félretolható-e a történelmi hattér? Mekkora a magyar külpolitikai mozgástér? Miért fontosak a nemzetközi szervezetek? Gazdag Ferenc tanulmánya többek között ezekre a kérdésekre ad választ.
A biztonság terminológiája a múlt század második felében jelent meg a politikai szóhasználatban. A két világháború olyan következményeket produkált, hogy a védelmi doktrínák, szervezetek és infrastruktúrák anakronizmussá váltak.
Sorozatunk befejező részében Magyarország biztonsági érdekeiről mondhatják el véleményüket, négy résztéma kapcsán. Értékeljék a külügyminisztérium felkérésére készült stratégiai tanulmányokat!
Külügyi stratégiával foglalkozó sorozatunkban ezúttal Dr. Botz László A magyarországi biztonsági rendszer és elemeinek helyzete és felkészültsége a várható fenyegetések elhárítására című tanulmányát olvashatják.
A tanulmány a nemzetközi terrorizmusnak és a szervezett bűnözésnek a nemzetközi biztonságra és Magyarország biztonságára gyakorolt hatását vizsgálja.
Szokásos sorozatunk keretében ezen a héten a sikeres EU-csatlakozásról mondhatják el véleményüket, tíz résztéma kapcsán. Értékeljék a külügyminisztérium felkérésére készült stratégiai tanulmányokat!
A sikeres EU-tagság integrációs (belső) tényezői: a magyar és az uniós munkaerőpiac összefüggései. Szóljon hozzá Ön is!
A bővítésre esélyes országcsoportok közül a Nyugat-Balkán kerülhet a magyar külpolitikai stratégia prioritásai között előkelő helyre. A tagjelölt Törökország csatlakozása ugyanakkor sem a szomszédság, sem gazdasági kapcsolataink szorossága, sem a kisebbségek, de még stratégiai okok (pl. energetikai hálózat) alapján sem szükséges, hogy prioritásunk legyen – írja az EU-bővítés lehetőségeit elemző szöveg.
Az Európai Unió a nemzetközi kereskedelempolitika hagyományosan egyik maghatározó alakítója és aktív szereplője. E hagyományos szerepe és aktivitása annak ellenére érvényesül, hogy az Unió tagállaminak a kereskedelmét több mint háromnegyed részben az integráción belüli, illetve döntően kétoldalú szabadkereskedelmi megállapodásokon alapuló, az EU részvételével működő regionális csoportosulások belső szabályai befolyásolják.
Az EU Közös Agrárpolitika az európai integráció egyik legnagyobb hatású és költségű szektorális politikája.
Az integrációs modell kérdései, alkotmányozás, szervezeti és döntéshozatali problémák.
A tanulmányban olvashatnak EU világpolitikai szerepéről, a közös külpolitika esélyeiről.
Az európai gazdasági térségről szóló 1992. évi szerződés alapján az unió belső piacát kiterjesztették Norvégiára, Izlandra és Liechtensteinre, később pedig kétoldalú szerződéssel Svájcra. Ily módon az Európai Közösség keretei között létrejött Egységes Gazdasági Térség – még ha számos átmeneti időre szóló kivétellel is – jogilag ma 31 ország belső piacát foglalja magába.
A MTA Világgazdasági Kutatóintézet és a Közép-európai Egyetem A sikeres EU-tagság integrációs tényezőiről szóló tanulmányának rövidített változatát olvashatják. A teljes verziót az oldal alján éri el.
Az Európai Unió (EU) költségvetése a különféle uniós szakpolitikák területén meglévő támogatások pénzügyi vonzatát, valamint a támogatások finanszírozásához szükséges forrásokat foglalja magában. Magyarország költségvetési kérdésekben döntési helyzetbe egyrészt a pénzügyi keretterv tárgyalásakor, másrészt az éves költségvetési tárgyalások során kerül.
A Külügyminsztérium felkérésére az MTA Világgazdasági Kutatóintézet és a Közép-európai Egyetem készített tanulmányt a külügyi stratégiához. A sikeres EU-tagság integrációs tényezői közül az euróövezethez való csatlakozás feltételeivel és következményeivel foglalkoznak. Szóljon hozzá!
A globalizálódó világgazdaságban a gazdasági növekedésnek egyik alapvető feltétele a gazdasági nyitottság.
Szívelégtelenség és légzési nehézségek miatt szállították kórházba a 103 éves olimpiai bajnokot.
Hogy történhetett, hogy Izrael Libanont bombázta, de Szíriában dőlt meg a rezsim?
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.