Fotók: hatalmas bronzszobrot állított Kim Dzsongilnek és apjának Észak-Korea
Kitört a koreai-japán rakétapánik - Nagyítás-fotógaléria
Észak-Korea vasárnap kilövőállásba helyezte mindhárom egységét annak a hordozórakétának, amellyel április 12. és 16. között műholdat akar az űrbe juttatni. A hírre Japán elrendelte légvédelmének teljes mozgósítását, a japán hadsereg felkészül egy nukleáris csapás elhárítására. A ballisztikus rakétakísérlet sértené az ENSZ Biztonsági Tanácsának érvényes határozatát, miközben Észak-Korea azzal érvel, hogy nem "tiltották el" a világűr békés használatának lehetőségétől. Szöul és Tokió korábban már közölte, hogy amennyiben területükre veszélyesnek ítélik a rakétát, vagy annak lehulló darabjait, azokat megsemmisítik.
Éles helyzet: megsemmisült az észak-koreai rakéta
A nemzetközi tiltakozások ellenére Észak-Korea pénteken fellőtte nagy hatótávolságú rakétáját, amellyel állítása szerint műholdat kíván a világűrbe juttatni - közölte a dél-koreai védelmi minisztérium és amerikai tisztségviselők. Bár a rakéta a tengerbe csapódott, többen provokációnak minősítették az esetet, és még ma összeül az ENSZ BT.
A félresikerült rakétaindítás nyugtatta meg az ázsiai tőzsdéket
Emelkedéssel zártak, illetve növekvő pályán álltak a főbb ázsiai tőzsdemutatók pénteken, miután valamelyest enyhült az Észak-Koreával kapcsolatos feszültség.
Felbolydult a világ a sikertelen rakétakísérlet hírére
Visszafogottságra int India, Kína és Oroszország, miután pénteken sikertelen rakétakísérletet hajtott végre Phenjan. Szöul szerint Észak-Korea hadserege fokozta éberségét.