szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?

A CyberCarpet, amelyet a tübingeni Max Planck Intézet biokibernetikai központjának...

A CyberCarpet, amelyet a tübingeni Max Planck Intézet biokibernetikai központjának kutatói fejlesztettek ki több más európai intézménnyel közösen, tulajdonképpen egy járópad, amely a "gyaloglóknak" 4,5-szer 4,5 méteres "sétateret" biztosít. A szerkezet ugyanakkor elég gyorsan mozog ahhoz, hogy aki akar, "kocoghasson" is másodpercenként 2 méteres sebességgel - olvasható a BBC News hírei között.

A platform egyébként 11 tonnát nyom, és több, 40 kilowatt-teljesítményű motor hozza működésbe. 

Marc Ernst, a kutatócsoport vezetője szerint virtuális valóság segítségével vizsgálták az emberi magatartást.
"Azt kívántuk megállapítani, hogy a különböző érzékszervekhez érkező jelzéseket miként használja fel az emberi agy egy helyszín mentális leképzéséhez. Az érdekelt, hogy hogyan jön létre a mentális lép, amikor első ízben látogatunk el egy városba. Azt is szerettük volna megismerni, hogy milyen információkat használ fel az agy, s miként ötvözi őket" - magyarázta a tudós.

A csoport a svéd szövetségi műszaki egyetem (ETHZ) által kifejlesztett CityEngine elnevezésű szoftvercsomagot alkalmazta, amely lehetővé teszi különböző városok különböző részletességgel történő gyors virtuális megjelenítését.

S hogy a német kutatók választása miért esett Pompejire? Marc Ernst szerint nagyszerű érzés egy olyan várost felfedezni, amely réges-rég nem létezik.
A kutatók reményei szerint a technológia a szórakoztatóipar mellett az oktatásban, az építészetben, a katasztrófavédelemben, a sportban, valamint a betegek rehabilitációjában nyerhet alkalmazást.

(MTI)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!