szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Valószínűleg éppen a lengyel hatóságoktól nem várnánk, hogy megkapja a hivatalos engedélyeket egy olyan elképzelés, amelyben pénzért lehet újszülötteket vásárolni béranyáktól. Ám a projekt zöld utat kapott, a bébigyár beindult.

A babaközpont Varsóban üzemel, ahol 37 fiatal béranya várja a megrendeléseket, azaz, hogy gyereket szülhessen olyan szülők számára, akik ezt saját erőből nem tudják megoldani. A leendő szülő nőket természetesen alaposan megvizsgálták az orvosok, ellenőrizték a hátterüket és az esetleges genetikai problémákat is kizárták.

A nők vállalták, hogy nem isznak alkoholt a terhesség alatt, nem fognak dohányozni sem és aláírnak egy nyilatkozatot, amelyben lemondanak minden jogról a születendő gyermekkel kapcsolatosan. A gyermekre váró szülők és a béranyák lakcímeit is összehasonlítják, nehogy ugyanazon a környéken éljenek és esetleg ismerősök lehessenek. A cél az, nehogy egymásba fussanak az utcán, bár egy későbbi kapcsolatot ezzel úgysem lehet tökéletesen kizárni.

A leendő szülők vállalják, hogy örökbefogadják a gyermeket születése után, függetlenül attól, hogy egészséges vagy sem, és persze fizetni is kell a szolgáltatásért: 11 ezer fontba (kb. 3,1 millió forintba) kerül egy csecsemő. Ez nem tűnik magas árnak, az olcsóság nyilván a "sorozatgyártással" magyarázható.

A statisztikák szerint Lengyelországban 1,5 millió pár nem tud  természetes módon létrehozni utódot.

A bébigyár vezetője, a 32 éves, nővér képzettségű Elizhbeta Shimanskaya elmondta, hogy máris vannak megrendelések és három gyermeknek ő maga fog életed adni az elkövetkező években.

“Lengyelországnak több emberre van szüksége. Sok polgárunk külföldön él és 1,5 millió pár gyermektelen maradhat. Egy szolgáltatást ajánljunk.” - nyilatkozott a honleány.

A lengyel közvélemény természetesen nem ment el szótlanul az eset mellett. A közvélemény kutatások azt mutatják, hogy a többség támogatja a kezdeményezést, annak ellenére, hogy az országban jelentős befolyással bíró katolikus egyház erősen ellene van.

Amerikában a béranyaság bejáratott módszernek minősül, alapos törvényi háttérrel. Többen választják a legális pénzkeresetnek ezt a módját, szinte divattá vált más gyerekét megszülni, ahogy ezt egy korábbi cikkünkben is írtuk. Indiából viszont, ahol szintén futószalagon gyártják egyes központokban a gyerekeket, több problémás esetről is érkeztek hírek. Európában pedig egyelőre még nincs komoly kultúrája ennek a megoldásnak, Magyarországon az országgyűlés eddig minden vonatkozó törvényjavaslatot elutasított.

Shake

Divat a béranyaság

Manapság anyák ezrei adnak életet valaki más kisbabájának; a jelenséget még mindig számos sztereotípia lengi körül. Az egyik, hogy a béranyaság oka a meddőség, a másik pedig, hogy szegény anyák segítik ki a gazdagabbakat jó pénzért. Ez sokszor igaz is, de a béranyáknak ma már rengeteg más, sokszor egészen bizarr okuk is van, hogy belemenjenek egy ilyen szituációba.

Itthon

Béranya-per: enyhítések másodfokon

Czeizel Endre felfüggesztett szabadságvesztés helyett másodfokon pénzbüntetést kapott, Körmendy-Ékes Judit büntetését pedig megrovásra enyhítette a bíróság.

Feltételezett gyilkosa most azt állítja, nem megölte, hanem véletlenül elütötte Till Tamást

Feltételezett gyilkosa most azt állítja, nem megölte, hanem véletlenül elütötte Till Tamást

Őrizetbe vették a Dunán felborult motoros csónak vezetőjét, egy embert továbbra is keresnek

Őrizetbe vették a Dunán felborult motoros csónak vezetőjét, egy embert továbbra is keresnek

Bayer Zsolt reagált Ferenc pápa halálára, akit anno „demens vénembernek, gazembernek” nevezett

Bayer Zsolt reagált Ferenc pápa halálára, akit anno „demens vénembernek, gazembernek” nevezett

„A hazatérés mindig attól függ, honnan jössz” - 70. születésnapján ért földet a NASA legidősebb űrhajósa – videók

„A hazatérés mindig attól függ, honnan jössz” - 70. születésnapján ért földet a NASA legidősebb űrhajósa – videók