Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
Egy nap 70 ezerszer próbáltak betörni szerdán a New York-i rendőrség (NYPD) számítógéphálózatába, a sikertelen próbálkozások a vizsgálatok szerint kínai hackerekhez vezetnek. A Pentagon sokkal rosszabbul járt, a Wall Street Journal keddi híradása szerint a támadók az ő rendszerükben ugyanis hozzáfértek az új F-35-ös vadászrepülő új terveihez, írja a New York Daily News.
A Stormnál is nagyobb, Ukrajnában hostolt zombihálózatot találtak amerikai biztonsági szakértők. A hálózat nevét még nem sikerült felfedniük, az azonban biztos, hogy 77 kormányzati domain gépeit fertőzték meg szerte a világon, ezekből 51 amerikai - írja a DarkReading biztonságtechnikai portál.
Világszinten 80-100 milliárd levélre tehető a napi e-mail forgalom, ám ezeknek 70-90 százaléka levélszemét, azaz spam - mondta Bódis Ákos, a Yellow Cube 2000 Kft. ügyvezető igazgatója.
Karunk lóbálásából képes bennünket azonosítani egy új fejlesztésű japán mobiltalálmány. Japán legnagyobb mobilszolgáltatója, a KDDI a tokiói technológiai egyetem kutatóival karöltve készítette el az új szisztémát, amelyhez csupán egy mozgásérzékelős mobilra van szükség.
Az FBI statisztikái szerint az Egyesült Államokban 12 másodpercenként lopnak el egy laptopot, s a helyzet a fejlett világ más részein sem rózsásabb. Az egyre süllyedő gépárakkal ellentétben a tárolt adatok értéke folyamatosan nő. Átlagosan 100-200 ezer dollárra becsülik az egy-egy notebookon tárolt információk értékét, ráadásul ezek nagy része olyan bizalmas adat, amit nem védenek semmilyen titkosítással. Mire érdemes figyelni, ha nem akarjuk, hogy illetéktelenek kezébe kerüljön hordozható számítógépünk?
Már egy dobozos kóla áráért vásárolhatók személyes adatok az internetes feketegazdaságban; 160 és 16 000 forint közötti összegért akár teljes személyazonosságot, névvel, címmel, születési dátummal kiegészített hitelkártyaadatokat is lehet kapni, míg a "csapolható", kipróbált bankszámla-hozzáférést mintegy 200 000 forintért adják a bűnözők.
Külföldi kémek hatoltak be az amerikai energiahálózatot irányító rendszerbe. A kormány annyit azért elismer, hogy egy kibertámadással szemben tehetetlen.
Cornwallban képzik ki az első bombaszagoló afrikai patkányt. Míg Mozambikban harminc hasonló állat dolgozik a taposóaknák megtalálásában, addig a szigetországban még nem volt erre példa. Igaz, a Telegraph értesülései szerint nem is jellemző a terroristákra, hogy Angliában taposóaknával támadjanak célpontokra.
Emléktalálkozóra gyűltek össze kedden azok a legendás brit kódfejtők, akik feltörték a második világháborúban a németek katonai kódjait, amivel döntően hatottak az események alakulására, ám még ők sem tudták igazán évtizedekig, mennyire nagy dolgot cselekedtek.
Március 24-én röviddel este 9 után tizenegy rendőr tartott házkutatást Theodor Reppe otthonában. Reppe a wikileaks.de domainjének tulajdonosa, azon hírhálózat német változatáé, amely kormányok és nagyvállalatok szennyesét teregeti ki, illetve amelyen bizalmas információkat terjeszthet bármilyen aktivista.
Új vírust mutattak be a CanSecWest hackerkonferencián, ami könnyedén megbirkózik bármilyen rendszerfrissítéssel és egy format sem képes eltávolítani a gépről. Ami még ijesztőbb: a módszer ugyanúgy működik Windows-alapú gépen, mint az OpenBSD-s rendszereken, sőt, a VMwave Playert futtató gépeken is, írja a Wired.
Hiába vádolták meg múlt héten a DHS amerikai belbiztonsági hivatalt azzal, hogy bebukja korszakalkotó ötleteit, az intézmény közel félmillió dollárral támogatta egy ujjlenyomatolvasó rendszer fejlesztését.
Sokakat kellemetlenül érinthet francia kutatók felfedezése, amelyről egy kanadai hackerkonferencián számolnak be jövő héten. Könnyen kideríthető ugyanis az elektromos hálózatból, gépelésünk hangjából vagy egy lézermikrofon segítségével, hogy mit gépelünk. A készülő tanulmány szerint a rendszerbiztonság igen gyenge elemének számít a billentyűzet.
A kancellár.hu és az Eötvös Lóránd Tudományegyetem közösen második alkalommal rendezi meg 24 órás hackerversenyét felsőoktatási intézmények hallgatói számára az ELTE Déli Tömbjének Lovardájában 2009. március 20-án pénteken 14.00-tól.
Az emberi testszagot vizsgálja a DHS amerikai belbiztonsági hivatal; reményeik szerint minden ember egyedi illatanyagokat bocsát ki, s ezek változásaiból érzékeny gépek még azt is elárulhatják, hazudunk-e. A személyiségi jogi szervezetek felháborodtak, más szakértők azt mondják: a DHS mást sem csinál, csak sorra bebukja korszakalkotó ötleteit.
A számítógépes vírusok egyik válfaja – például a hírhedt Conficker – az USB-s eszközök csatlakoztatásakor aktiválódik, s az adathordozó csatlakoztatásakor fertőzi meg az összes gépet, amelyre rádugják. Mostantól azonban ez a probléma kiküszöbölhető egy ingyenes szoftver telepítésével.
A volt alkalmazottak 59 százaléka ismerte be, hogy bizalmas céginformációkat lopott el, például a vevők kapcsolati listáját - áll a Symantec és a Ponemon Institute jelentésében.