Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
Újabb prototípussal gazdagodott az exoskeleton-ipar. Az emberi testre szerelhető, képességeit, erejét, gyorsaságát fokozó vázak repertoárját most az amerikai Lockheed bővítette. A HULC névre keresztelt váz 100 kilót képes emelni még akkor is, ha a futást már nem bírják az elemek.
Együtt forrong a brit bulvársajtó az ország nemzetbiztonsági felelőseivel. A Google Earth térképszoftver legutóbbi frissítése ugyanis véletlenül felfedte számos, terroristák által potenciálisan támadható hadi és nukleáris célpont pozícióját. Az internetezők szerint a média csak felfújja a történetet.
Újabb technológiát vet be a filmipar a kalózok ellen, akik kézikamerával rögzítik a nézőtérről a mozifilmeket. A TorrentFreak.com beszámolója szerint a mozivásznon vetített filmhez különleges hangot vegyítenek - elég a kézikamerás felvételt megnézni ahhoz, hogy tudjuk: melyik moziban vettték fel a filmet és hol is ült az elkövető.
Oroszország műholdelhárító fegyverek fejlesztésén dolgozik és ellenlépéseket tesz, ha bármely ország fegyvert telepít a világűrbe - jelentette ki csütörtökön a fegyveres erők fegyverkezési parancsnoka.
A világhálón is szolgáltatást nyújtó pénzügyi intézmények nem készültek fel eléggé az internetes fenyegetésekre a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) szerint.
A pénzügyi szektor fontosabb posztjain nem állásinterjúk lennének szükségesek, hanem MRI-szkenek, vélekedik Willem Verbeke professzor, az Erasmus University kutatója. Új kutatási ág jelent meg ugyanis az elmúlt időszak gazdasági fiaskói következtében: a neuroökonómia, amely az agykutatás felismeréseit hasznosítja a munkaerőpiacon.
A Panda Security figyelmeztetése szerint új, „hibrid” vírus jelent meg: a különleges kártevő a jól bevált technikákat keveri az új, pénzügyi motiváció alakította trendekkel.
Közös erővel meg akarják fejteni az internetes telefonbeszélgetések kódjait európai uniós tagállamok bűnüldöző szervei, hogy lehallgathassák a bűnszervezetek tagjainak beszélgetéseit - közölték pénteken Hágában az EU igazságügyi együttműködési szervezetének, az Eurojustnak a székhelyén.
Egyszerűen kikerülhető az a típusú védelem, amivel a Lenovo, az Asus és a Toshiba látta el laptopjait, állítják vietnámi kutatók. A rendszerek ugyanis felhasználóik arcát szkennelik le az "első ismerkedés" alkalmával, azokat pedig könnyedén át lehet verni azzal, ha egy megszerkesztett fotót mutatunk nekik. A hackerek azt kérik a cégektől: ne veszélyeztessék felhasználóik adatait.
A Valentin napi pajzánkodás mellett a levélszemetelők kínai szerencsejátékban utaznak februárban, és persze politizálnak. Olyan álcímeket használtak, mint „Friss hír: Az Egyesült Államoknak nincs többé elnöke”, vagy „Obama halott, mi lesz az országgal” – derül ki a Symantec februári jelentéséből.
Az informatikai bűnözés már nem csak a számítástechnikai infrastruktúrára jelent veszélyt, hanem közvetlenül az üzleti folyamatokra, sőt sok esetben a vállalatok gazdasági motorjára nézve is.
Egy kínai férfi meghalt, miután zsebében tartott telefonja szétrobbant, s az egyik szilánk átvágott egy nyaki artériát. Az első feltevések szerint hamisított akkumulátor okozta a tragédiát.
6,6 milliárd dollárt, közel 4,7 milliárd fontot költött a brit kormány a biometrikus nemzeti azonosítókártya kifejlesztésére, csupán a kártyaolvasó berendezések nem szerepelnek a költségvetésben.
Első hallásra sci-finek tűnik az amerikai védelmi fejlesztések jelentős részéért felelős DARPA új ötlete: még tüzelés előtt képesek érzékelni a páncéltörő gránátvetőket. A módszer pedig nem bonyolult: a teljes teret belátó videokamerák képeit elemzi egy szoftver és riaszt, ha megtalálja az orosz RPG-7 páncéltörőt.
A Weber Shandwick és az Economist Intelligence Unit nemzetközi vállalatvezetők körében felmérést végzett arról, hogy az internet hogyan befolyásolja a cégek hírnevét világszerte. Az eredményekből kiderül, a döntéshozók többségének fogalma sincs, milyen károkat okozhat a vállalatnak egy elégedetlen alkalmazott a világhálón
A tavalyi évben oly sokat emlegetett UD Zrt.-ügy, ami adatlopási botrányként indult, majd egykettőre politikai megfigyelési botránnyá duzzadt, sokak figyelmét irányította rá a digitális adatkezelés problémáira. A felelős szakemberek ennek akár még örülhetnek is, hiszen ez az időszerű téma még mindig mostohagyermeknek számít sok vállalatnál. Pedig az ipari kémkedésnek és a terhelő adatok gyűjtésének is a legolcsóbb és leghatékonyabb módja az informatikai rendszerek megcsapolása.
Az idén még több és még változatosabb támadás érheti az internetezőket, mert a gazdasági visszaesés miatt még többen akarják a világhálót illegális anyagi haszonszerzésre használni.
15 dollárért vett Chris Ogle egy használt iPodot. Az új-zélandi férfi látszólag köznapi lépése több mint kellemetlen biztonsági résekre hívta fel a figyelmet: az MP3-lejátszón 60 oldalnyi adatot talált többek között afganisztáni és iraki bevetésekre küldött amerikai katonák személyes adataival. És még zenét sem tudott hallgatni.
Ha valamit letörlünk, akár véletlenül, akár szándékosan, azt valójában nem is töröltük le. Ebből következik, hogy bármikor ismét hozzáférhetünk – írja a Techline.
A Pentagon beismerte: a DARPA két titkos mikroműholdjával figyelt meg egy hibásnak gondolt szatellitet. Az Egyesült Nemzetek leszerelési intézete szerint ez számos komplikációt okozhat, írja a New Scientist.