Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mindenki félregépelt már életében legalább egy honlapcímet – gyakran előfordul, hogy a google.com helyett például goole.com kerül a címsorba. Egyszerű és gyakori hiba, olyannyira, hogy vannak, akik erre alapozzák a csaló vállalkozásukat.
A Facebookon tevékenykedő adathalászok kedvenc módszere, a "szavazz rám" és a "tudd meg, mi az XY neved" típusú Facebook-üzenetek szerteküldése, amelyek segítségével szinte mindig gyanútlan felhasználók ezrei akadnak fenn a virtuális hálón.
Egy amerikai bíróság elrendelte ugyan, hogy a Yahoo hamis lottónyereményekkel csaló cég 610 millió dollárral kártalanítsa a keresőt, de valószínűleg az összeg soha nem fog megérkezni a Yahoo bankszámlájára.
Billentyűzetfigyelő, a telefon fizikai koordinátáinak követése, sms-olvasó: fejlesztők szerint egy „diagnosztikai szoftver” képes egy sor adatot begyűjteni, amit a készülék gazdája inkább megtartana magának. Az amerikai cég programját 150 millió okostelefonra előre telepítették – minőségbiztosítási okokból, érvelnek.
Egy egyelőre „azonosítatlan hálózati esemény” miatt sorra omlanak össze a DNS-szerverek. A jelek szerint valakik tudatosan támadják a rendszereket, és kihasználják a DNS (Domain Name Service) sérülékenységét. A hiba érinti a BIND összes támogatott verzióját - azaz jóformán a teljes interneten jelentkezhet.
Magyarországon továbbra is magas az illegális szoftverek aránya, a teljes lakosság 26 százaléka töltene le nem jogtiszta forrásból filmet, zenei tartalmat vagy szoftvert az internetről. A fiatalok 40 százaléka nem zárkóznak el az illegális tartalom letöltéstől.
A digitális asszisztens nem csak az Apple-eszközökön használható, de más gyártó készülékein is, miután egy francia programozócsoport feltörte és visszafejtette a hangvezérlő forráskódját és protokollját, valamint letölthetővé is tették.
Az iTunest használó ügyfelek panaszai szerint nyolcvan eurót számláztak nekik egy alkalmazás ürügyén, amit sokan egyáltalán nem is vettek meg. Az app egy kínai játék kiegészítése iPhone-ra vagy iPadre, a károsultak közül sokaknak nincs is ilyen készüléke. Hatalmas biztonsági rés tátong a rendszerben.
Átmenetileg nem elérhető az adidas.com. A sportszergyártót ugyanis hekkertámadás érte. Az Adidas úgy döntött, az ügyfelei adatainak védelmében inkább egy időre bezárja a honlapot. Azt még nem tudni, miért támadták meg a vállalatot.
A hamis víruskeresők mennyisége az elmúlt időszakban jelentősen csökkent, de azért érdemes résen lenni, ugyanis a kiberbűnözés nem hagyott fel ezzel a pénzkereseti lehetőségével.
Az Amazon felhőalapú rendszerében, illetve az elektronikus kereskedelmi alkalmazásában olyan hibákra derült fény, amelyek fokozott veszélyt jelentettek adatbiztonsági szempontból.
Az elmúlt napokban egy Stuxnet-szerű új vírust fedeztek az internet-biztonsági szakértők. A Duqu névre hallgató trójai elsősorban ipari létesítményeket és azok tervezőit célozta meg, egy ellenük irányuló későbbi támadás előhírnöke lehet.
Az újabb Apple iPhone-oknál használható hangfelismerő, a Siri szinte soha nem kéri a jelszót. Az elméletileg lezárt telefonról gyakorlatilag lehet hívásokat kezdeményezni, e-mailt írni vagy kapcsolati információkat lekérdezni hangvezérléssel.
Már fél éve az Autorun vírus vezeti a vírustoplistát, és tartja második helyezését a Conficker féreg is. A lista tagjai nem változtak az előző hónaphoz viszonyítva, csak átrendeződés történt.