Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
"Agyi áramszünetet" hoz létre az úgynevezett lassú hullámú alvás egyik legnagyobb amplitúdójú elektroenkefalográfiai (EEG) hulláma, a K-complexum (KC) - derítették ki magyar idegtudósok, akik kutatásaikról a Science című tudományos folyóiratban számoltak be.
Mintegy 260 millió évvel ezelőtt egy kínai vulkánkitörés vezetett a tengeri élet hirtelen kipusztulásához szerte a világon - jelentették be brit paleontológusok az amerikai Science című tudományos magazin pénteki számában.
Az egészséges emberi bőr sokkal változatosabb baktériumélet színtere, mint azt eddig gondolták - állapították meg amerikai kutatók a baktériumállomány eddigi legnagyobb számbavétele során.
Milliónyi pillangó árasztja el Európát a napokban. A bogáncslepke Észak-Afrikában kel ki, és minden évben megteszi ezt az utat - ilyen sokan azonban régóta nem érkeztek.
Egymással verekedő iskolatársak, sírgyalázók vagy akár hidegvérű gyilkosok. Mi bennük a közös? Mindegyikük meglehetősen fiatal, tetteikről pedig videofelvétel készült, amelyet saját maguk töltöttek fel az internetre, nem törődve a következményekkel. Mi váltja ki ezt a fajta agressziót, és mit lehet kezdeni vele? Utánajártunk.
Először jött az aszály, most pedig az áradás: az Amazonas-medence lakói évek óta az időjárás szélsőségeitől szenvednek, és az idén különösen súlyos az árvíz. Kutatók szerint azonban ez még csak a kezdet.
Közel negyedmillió baba születik évente mesterséges megtermékenyítéssel a világon - áll a Human Reproduction című szakfolyóiratban közzétett jelentésben.
Középkori vár maradványait találták meg a romániai Bánsági Történelmi Múzeum régészei Temesvár belvárosában. A középkori kastély központi tornya a 14–15. században, Károly Róbert uralkodása idején épülhetett.
Sem a Viking, sem a Phoenix nem talált semmilyen szerves molekulát a Marson, amiből azt gyaníthattuk volna, hogy más bolygón is van élet. A NASA kutatói most egy konferencián bevallották: lehet, hogy volt élet, csak a kutatási módszereknek köszönhetően hamarabb eléghettek a bizonyítékok, minthogy érzékelhettük volna azokat - írja a New Scientist.
Egy nemzetközi kutatócsapat kiderítette, hogyan rágják át magukat a kövön a tengeri sünök anélkül, hogy fogaik éle bánná ezt. A jelenség furcsasága, hogy mészkővel szállnak harcba a mészkő ellen - méghozzá sikerrel.
Kistérségi időjárási veszélyjelző és riasztó rendszert épít ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ), annak segítségével az eddigieknél pontosabb adatok állnak majd a lakosság rendelkezésére a várható időjárási veszélyekről - mondta az OMSZ szakmai elnökhelyettese szerdán Budapesten.
Roman Romanyenko orosz, Frank De Winne belga és Robert Thirsk kanadai űrhajósokkal a fedélzetén elindult a Nemzetközi Űrállomásra a Szojuz TMA-15 űrhajó a kazahsztáni Bajkonur űrrepülőtérről szerdán, közép-európai idő szerint 12.34-kor.
Brazíliában minden évben nyolcvan-százhúsz ember hal meg villámcsapás következtében. Az Egyesült Államokban ez a szám csupán hatvan-nyolcvan. A kutatók most kiderítették, hogy mi ennek az oka: egy újfajta villám, amely pusztítóbb, mint a szokványos kisülések - annak ellenére, hogy áramerőssége csekélyebb.
Az ifjú hollók néha csapatokba verődnek, hogy elcsenjék a felnőtt madarak zsákmányát. Az egyébként magányos állatok azért változtattak viselkedésükön, mert így előnyhöz juthatnak - vélik norvég kutatók.
Bizonyítékot találtak a Stanford Egyetem tudósai arra, hogy kapcsolat van a narkolepszia és az immunrendszer között, adta hírül a Science News. Az Emmanuel Mignot alváskutató által vezetett csoport a Nature Genetics szaklapban számolt be új felfedezésükről.
Nem a rossz modor vagy az érzéketlenség tehet arról, ha megbámuljuk azokat, akiknek arcát szokatlan dolgok csúfítják el: különösen csúnya balesetek vagy rosszul sikerült plasztikai műtétek. Mindezeknek, írja a Wired Science cikke, neurológiai és evolúciós okai vannak, bámulásunkról gyakorlatilag nem tehetünk.
Japán kutatók azonosítottak egy gént, amely úgy tűnik, meghatározza az egerek periodikus szőrhullását, és úgy vélik, az embereknél tapasztalt foltos hajhullásért is felelős.
A szexualitást kutató tudományok még mindig meg tudnak lepni bennünket újabb és újabb felfedezéseikkel. Ezúttal Mary Roach pszichológus mesélt furcsa dolgokat egy nyilvános előadáson, amelynek felvétele felkerült az internetre is.