Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
Azokban a térségekben, ahol magas a fokhagymafogyasztás, így például a Földközi-tenger vidékén és a Távol-Keleten, kétségkívül ritkábban fordulnak elő szív- és érrendszeri megbetegedések
Nagyobb az ereje a pletykának, mint az igazságnak. Egy tanulmány szerint az emberek még akkor is elhiszik azt, amit csak suttogtak nekik, ha bizonyíték birtokában vannak az ellenkezőjéről.
Pozitív eredményeket mutatnak a Richter Gedeon skizofrénia ellenes vegyületének klinikai vizsgálatai - ez derül ki az előzetes eredményekből, amelyeket kedden tett közzé a Richter és a vizsgálatban résztvevő amerikai Forest Laboratories.
Állatbarát módon, műholdas technológia segítségével készül vizsgálni a Csendes-óceán déli medencéjében a púpos bálnákat a Greenpeace. Nincs szükség arra, hogy kutatási célból leöljék a bálnákat – üzente a napokban Japánnak a természetvédelmi szervezet.
Dél-Afrikában elkészítették a tébécé egyik baktériumtörzsének géntérképét, s ezzel fontos lépést tettek a fertőző betegség elleni gyógyszerek kifejlesztése felé.
Az alvászavar napjainkban egyre többeket érint - a felnőtt lakosság negyede szenved krónikus alvászavarban -, s ez komoly hatással van a társadalomra és a gazdaságra egyaránt - mondta Szakács Zoltán, az Állami Egészségügyi Központ ideggyógyászati osztályának vezetője.
A világon először hajtottak végre sikeresen olyan tüdőátültetést, amelynél a beteg és a donor vércsoportja nem azonos - jelentették be hamburgi orvosok.
Leválasztotta magáról a Kaguya űrszonda az Rstar bébiműholdat, amely a Hold gravitációs mezejéről készít aprólékos méréseket. A japán JAXA űrügynökségnek egyidőben megérkeztek a szonda Holdról készített első nagyfelbontású fotói.
A NASA űrszondája, a New Horizons útban a Plútó felé különleges képeket készített a Jupiter két pólusánál támadt villámlásokról, valamint az egyik holdján lévő vulkánkitörésről.
Egy új kutatás eredményei alátámasztják azt az elméletet, miszerint az Alzheimer-kór nem más, mint a cukorbetegség egyik formája. A szellemi leépüléssel járó betegségnél az agy ugyanis nem jut elég inzulinhoz.
A vérbankokban tárolt vér lehet a kiváltó oka a transzplantációt kapott betegek szívpanaszainak, derült ki a Duke University két kutatócsoportjának felfedezései nyomán. A probléma: a vér nitrogén-monoxid tartalma három óra alatt lebomlik.
Gerhard Ertl német kutató kapta a 2007. évi kémiai Nobel-díjat a felületi rétegek kémiájában elért kutatási eredményeiért – jelentette be szerdán Stockholmban a Svéd Királyi Tudományos Akadémia.
A klímaváltozás következményének tűnik, hogy ezer számra jelentek meg rozmárok Alaszka északnyugati partjainál. Rendesen ugyanis nyáron és ősszel a rozmárok a sarkvidék zajló jégtábláin élnek.
Albert Fert francia és Peter Grünberg német kutató kapta idén a fizikai Nobel-díjat - jelentette be kedden Stockholmban a Svéd Királyi Tudományos Akadémia.
Tíz évig tartott, mire kidolgozták a technológiát, amely az ozmózis néven ismert természeti jelenségen alapul. A folyó édes vize egy membránon keresztül áramlik a sós tengervízbe. A sókoncentráció-különbség úgynevezett ozmotikus nyomást hoz létre, amely aztán meghajtja az erőmű áramtermelő berendezéseit.
A kettes típusú, felnőttkori diabétesz egyik fő kiváltó okát találta meg ausztrál kutatók egy csoportja. Míg a felfedezés kétségkívül hatalmas lépés, megvalósulása még hosszú éveket vehet igénybe.
Két amerikai és egy brit állampolgárságú kutató, Mario Capecchi és Oliver Smithies, illetve Martin Evans kapta a 2007. évi orvosi Nobel-díjat az őssejtkutatás terén elért eredményeiért - jelentette be hétfőn Stockholmban a Karolinska Institut illetékes bizottsága.
Jules Verne, vagy ahogy a magyar olvasók jobban ismerik, Verne Gyula írásai hamarosan a világűrbe jutnak a torinói székhelyű Thales Alenia Space olasz-francia cég jóvoltából.