Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ismeretlen fémtárgy csapódott be csütörtökön egy plymouth-i bútoráruház raktárépületébe. Az amerikai repülési hivatal szerint nem egy szálló repülőgépről szakadt le a fémdarab – számolt be az Origo.
A mezőgazdaság egy Magyarországon tiltott formáját, a genetikailag módosított, úgynevezett GMO–növényekre alapozott agrárgazdaság fontosságát hangsúlyozták kutatók pénteken Budapesten a Tudomány Világfóruma (WSF) egy szekcióülésén.
Két orosz és egy amerikai asztronautával a fedélzetén útnak indult a Nemzetközi Űrállomásra hétfő reggel Bajkonurból egy Szojuz űrhajó - közölte az orosz űrhajózási hivatal, a Roszkoszmosz.
Útjára indították Kazahsztánból, a bajkonuri űrrepülőtérről a Mars apró holdját, a Phoboszt célba vevő orosz Fobosz-Grunt (Fobosz-Talaj) űrszondát közép-európai idő szerint kedden este 21 óra 16 perckor.
Elhunyt Káldy-Nagy Gyula Széchenyi-díjas turkológus, az ELTE Bölcsészettudományi Karának professor emeritusa, a Török Filológiai Tanszék korábbi tanszékvezető egyetemi tanára.
Áttörést hozó leukémiaellenes szer kifejlesztői, őssejtkutatók és a kvantum-összecsatoltság kutatói az esélyesek az idei orvosi-élettani, kémiai és fizikai Nobel-díjra a Thomson Reuters cég előrejelzésében.
A NASA űrszemét szakértői finomították előrejelzéseiket egy hatalmas műhold várható becsapódásáról. Az űrügynökség szerint a hat és fél tonnás klímaszonda szeptember 23-a körül éri el a légkört, egy nappal korábban, mint eddig hitték – számolt be a hirado.hu.
A Cepheus csillagképben "lakó" égi elefántot kapta lencsevégre Fényes Lóránd magyar asztrofotós; a kozmikus ormányos egy születőben lévő csillagot tart.
Szupergyors internetezést tehet lehetővé a grafén brit tudósok találmányának köszönhetően. A Manchesteri Egyetem Nobel-díjas fizikusai legújabb kutatásukról a Nature Communications folyóiratban jelentették meg tanulmányukat.
A legfrissebb kutatások szerint pszichikai problémákat okozhat a klímaváltozás, és nem csak azoknál, akik közvetlenül voltak kitéve életveszélyes helyzetnek.
Első ízben ültetett be emberi szervezetbe – egy ötéves kislányéba – egy veleszületett szívbetegség korrigálására szolgáló új protézist egy kanadai szívgyógyász.
"Csillaghullás" lesz péntekről szombatra virradó éjjelen, amikor a legismertebb meteorraj, a Perseidák maximuma lesz, bár az égi látványosság megfigyelését megnehezíti a telehold.
A Kaliforniai Egyetem kutatói modellezték azt az ütközést, amely megmagyarázhatná a Hold több rejtélyes tulajdonságát is. Egy új elmélet szerint négymilliárd éve a Föld körül két hold keringhetett, de egy lassú ütközés során a kisebbik égitest megsemmisült.
Mi lesz az orosz gázszállítással? Hogy került Elon Musk a Die Weltbe? Hogyan értékelik Putyin félig-meddig bocsánatkérését? Válogatásunk a világlapok írásaiból.