Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy lépéssel közelebb visz a hajlítható képernyők és az olcsó áruházi érzékelő címkék előállításához egy új típusú félvezető tinta, amelyet amerikai kutatók fejlesztettek ki.
Ausztrál tudósok 250 nanométer átmérőjű - azaz 2-3 hajszál szélességű - nanorobotot dolgoztak ki, amely elvileg képes agyi műtéteket végrehajtani, miként az az 1966-ban forgatott Fantasztikus utazás című filmben történt.
A metaanyagok olyan különleges anyagok, amelyeknek tulajdonságait nem csupán a fizikai alapanyag, hanem a kialakítás és az anyagszerkezet is megszabja. Az első láthatatlanná tevő köpeny tervezője most olyan szoftvert írt, amivel meg lehet gyorsítani a metaanyagok tervezését. A rejtőberendezés legújabb változatát mindössze tíz napba tellett lemodellezni.
A kontaktlencsék anyagából készült érintőfelület képes változtatni az alakját, amelynek köszönhetően alkalmas lehet vakok támogatására, de akár a távsebészetben is áttörést hozhat.
A világ tudósai figyelemmel kísérik Dubai egyik különleges városfejlesztési projektjét: itt a kietlen, forró, csaknem csapadék nélküli sivatag közepén építenek fel egy különleges, csaknem önfenntartó várost. Xeritown – vagyis Szárazváros – bravúros építészeti és technikai megoldásai az egész világ számára példaként szolgálhatnak majd, ha, mint valószínű, jön az elsivatagosodás.
Az IBM és a Stanford Egyetem kutatói olyan MRI-szkennert mutattak be, amely a hagyományos orvosi készülékekhez képest százmilliószor nagyobb térfogati felbontással bír. A készülékkel összetett térbeli struktúrákat lehet nanoszinten tanulmányozni, olvasható a PNAS szaklapban.
A Harvard Egyetemen megtalálták a módját annak, hogy kvantummechanikai módszerekkel nagyon apró méretű tárgyakat késztessenek levitációra, ennek segítségével pedig súrlódásmentes nanoméretű gépeket lehetne készíteni.
A NASA mérnökei által kifejlesztett, mobil kutatólabornak és szállásnak is használható jármű nyilvános szerepléseit akkora érdeklődés övezte, hogy az amerikai űrügynökségnél úgy döntöttek, a 44. amerikai elnök beiktatására is elviszik a járgányt.
Olyan fejlesztést jelentett be a Harvard Egyetem, amely az emberi testbe helyezve teljesen át tudja programozni annak immunrendszerét, ezzel pedig gyógyítani lehetne a rákot - egy kísérlet során például a melanómával fertőzött egérkolónia 90 százalékát sikerült megmenteni a különleges implantátumokkal, írja a New Scientist.
Az Arizona állami egyetem (ASU) és a HP közös fejlesztése az a hajlékonyképernyő, ami a bejelentés szerint forradalmasítani fogja a számítógépipart. Hasonló fejlesztésekről már korábban is szót ejtettünk, a HP ugyanezt az alapötletet egy új gyártási technológia segítségével valósítaná meg.
A rockwoodi diákok 2009-től már nem apróval, papírpénzzel vagy bankkártyával fizetnek ebédjükért vagy a napközbeni kávékért. Olyan biometrikus rendszert üzemeltek ugyanis be a Missouri állambeli iskolai körzetben, aminek révén ujjlenyomatukkal tudják azonosítani magukat, és ugyanezzel a mozdulattal egyúttal fizetni, írja az STLtoday.
A BMW olyan slusszkulcs kifejlesztésén dolgozik, amivel az autós a benzinszámlát vagy a vásárlást is ki tudja fizetni. Hitelkártya-csipet integráltak a slusszkulcs borítása alá, amely rövid utakon rádióadón kommunikál egy kártyaolvasóval, közölte a BMW egyik kutatója Münchenben.
Agyhullámokkal működtethető játékot dobna piacra a Barbie-babák világhódító útjáért felelős Mattel, adta hírül a Register Hardware weboldal. Nem tudni pontosan, hogyan működik a készülék; az mindenesetre biztos, hogy az első, gondolattal működtethető játékirányító rendszer sem került még a boltokba.
A Beatles énekese, John Lennon 29 éve nincs köztünk, ám most a síron túlról akar minket rávenni az adakozásra egy új, digitálisan megszerkesztett reklámban, amelyet az Egyesült Államokban és az interneten mutatnak be először.
Olasz és svájci kutatók közös kutatásaik eredményét publikálták a Nature Nanotechnology szakfolyóiratban: a szénszálas nanocső bizonyult olyan ideális komponensnek, amiből fel lehetne építeni egy mesterséges agyat, írja az Inventorspot.
Az árak összehangolásának gyanúja miatt az Európai Bizottság még októberben házkutatást tartott több európai chipgyártónál - erősítette meg szerdán a brüsszeli testület. A bizottság nem nevezete meg az érintett cégeket.
2009 az egyszerűsödés és a spórolás éve, állítja számos zöldtechnológiával foglalkozó weboldal szerkesztője, akik remélik: az Obama-kormány végre elindít majd valamit a megújuló energiaforrások terén is. Az iparági szakértők véleményét sommmázó Cleantech 2009 előrejelzés szerint a klímaválságot csak távolról fogjuk nézni, a fő IT-cégek pedig akár energiacéggé is átalakulhatnak. Mit mondanak a szakértők?
Egy amerikai vállalat olyan organikus fénykibocsátó diódákból (OLED) álló kijelzőt mutatott be, amely kellően hajlékony ahhoz, hogy akár karóraként lehessen hordani, de elég nagy, hogy jó minőségben jelenítsen meg színes képeket.
Egy birtokunkba került levél szerint a kormány néhány hét múlva, még a per lezárulta elő át akarja venni az MTA vagyonát. De, ha a bíróság másként dönt, akkor vissza az egész.