szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Története másfél évtizedében a Google számtalan céget vásárolt fel, a Wikipédia vonatkozó szócikke szerint egész pontosan 184-et. Ezek közül több vállalat szolgáltatását ma már sok-sok millióan használják egy-egy új, google-s név alatt.

Picasa

A céget még 2004-ben vásárolta fel a Google, a nevét pedig azóta többször is megváltoztatták. Kezdetben Google+ Fotók néven futott, majd ismét átnevezték, és most Google Fotók néven kell keresni, és érdemes is keresni: korlátlan mennyiségű fotót-videót tárolhat vele bárki, ingyen.

Keyhole

A digitális térképészeti szolgáltatást a CNN is használta az Öböl-háború idején. A Keyhole annyira megtetszett a Google-nek, hogy 2004-ben végül lecsapott rá, majd nem sokkal később megszületett a mindenki által ismert Google Earth.

Dodgeball

A Dodgeball egy játék és egy közösségi szolgáltatás egyvelege volt. A Google 2005-ben vásárolta fel a céget, de nem működött sokáig: az alapítók kiléptek, majd nem sokkal később megalapították a Foursquare-t, ami nagyjából ugyanaz, mint amit a Dodgeball volt korábban.

Postini

A cég az e-mail biztonsággal foglalkozott, ami nagyon jól jött a Google-nek a Gmailhez. A Postini 625 millió dollárért (kb. 175 milliárd forint) került 2007-ben a keresőóriáshoz. A szolgáltatás végül idén márciusban szűnt meg.

Grand Central

A Grand Central egy VoIP szolgáltatás volt, vagyis a segítségével a neten keresztül lehetett telefonálni. A Google-nek meg is tetszett a szolgáltatás, majd jött, látott és győzött: 2007-ben 45 millió dollárért felvásárolta őket, majd megszületett a Google Voice.

Google

Slide

A közösségi játékokkal foglalkozó cég 2010-ben kelt el mintegy 228 millió dolláros (kb. 64 milliárd forint) áron. A felvásárlás után a Google a saját közösségi oldalába, az Orkutba építette be, amit végül 2014 végén szüntettek meg.

Next New Network

A TechCrunch gyűjtése szerint online videózással foglalkozó céget 2011-ben olvasztotta magába, pontosabban a YouTube-ba a Google. A szolgáltatásból végül megszületett a YouTube Creator.

Nik Software

A cég a képszerkesztésben volt jártas, jól jöttek a Google Fényképek szolgáltatáshoz.

Google

Wavii

Az alkalmazásként indult Wavii a felhasználók érdeklődési körét figyelte, és azok alapján igyekezett friss tartalmat kínálni nekik. A Google 2013-ban vásárolta fel őket, nagyjából 30 millió dollárért (kb. 8,5 milliárd forint), hogy aztán később a saját keresőjének tökéletesítéséhez használják fel a Wavii-t.

Bump

A Bump egy olyan okostelefonos és táblagépes alkalmazás volt, ami lehetővé tette, hogy a felhasználók névjegyeket, fotókat és fájlokat másoljanak át egyik készülékről a másikra. A Google végül felvásárolta őket, a csapat pedig ma a Google Fotókon dolgozik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!