szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Zene, dráma, tánc, opera – a Google legújabb online tárlatában a Magyar Állami Operaházba és a Zeneakadémiába is bárhonnan benézhetünk.

Ma nyílt meg az az online kiállítás, melyen Street View panoráma-galéria segítségével beleshetünk a függönyök mögötti világba, és többek között azt is megnézhetjük, hogyan készülődnek a Carnegie Hall, a Berlini Filharmonikus Zenekar művészei, de az Operaház mindennapjaiba, vagy a Zeneakadémián folyó oktatásba is bepillanthatnak. A kiállításon több előadásról készített 360 fokos videókban navigálva a művészek mellé állhatunk, és testközelből élvezhetjük az előadásokat.

A virtuális túra magyar helyszínein betekintést nyerhetünk a Magyar Állami Operaház kulisszái mögé: a próbatermektől a festőműtermen át egészen a parókakészítő műhelyig; közelebbről megismerhetik az Operaház örökös tagjait, és Lotz Károly nézőtéri freskójáról is többet megtudhatnak a kiállítás megtekintői. Ez utóbbi eddig sosem látott felbontásban csodálható meg a Gigapixel technológiával rögzített felvételeken, melyek az elérhető legmagasabb képminőséget nyújtják. A zene apoteózisa című freskó a legapróbb részletekig megismerhető, csakúgy mint a legendás nézőtéri csillár sokak számára eddig ismeretlen elemei is.

Google

A Zeneakadémia három tárlata az 1907-ben épült szecessziós palotát, a 2013-ban hároméves rekonstrukciót követően újranyitott koncertközpont zenei életét és az egyedüliként Liszt Ferenc által alapított zenei egyetemen folyó világszínvonalú oktatást mutatja be. Az intézmény első emeletén található, A művészet forrása című Körösfői Krisch Aladár-festményt több szemszögből tekinthetjük meg, rejtett részleteiről pedig az épületet bemutató kiállításon lehet többet olvasni.

beltéri Street View-felvételek segítségével a nézők még a látogatás előtt kipróbálhatják a kilátást a nézőtér üléseiről és a páholyból, így könnyebben eldönthetik, hova szeretnének majd ülni.

Előadás a Carnegie Hallban

A kiállításon az érdeklődők eddig sosem látott szögből és részletgazdagságban nézhetik végig többek között a Peer Gynt opera, a Hegyi király csarnokában című részletét. Az előadást egyszerre több kamerával, 360 fokos szögben rögzítették, így a látogatók az első sornál is közelebb kerülhetnek a művészekhez. A gömb videó azt az érzetet kelti, mintha a nézők valóban szemtől szemben állnának a Philadelphiai Szimfonikusokkal, és követhetik a karmester vezénylését, majd megfordulva a művészek szemszögéből láthatják a színpadot, végigpásztázhatják a színpadi gépeket, és belenézhetnek a reflektorfénybe is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!