szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Egyesült Államok kormányának járványügyi főtanácsadója azokat a kórlapokat kéri, melyek a megbetegedett vuhani tudósokról tartalmaznak információkat.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Anthony Fauci – Joe Biden jelenlegi és Donald Trump korábbi amerikai elnök járványügyi főtanácsadója – pénteken felszólította Kínát, hogy bocsássa rendelkezésre kilenc ember kórlapját a koronavírus-járvány eredetének vizsgálatához, nevezetesen, hogy állatról terjedt-e át emberre, vagy laboratóriumból szabadult-e ki a kórokozó.

A vírus eredete hevesen vitatott. Amerikai hírszerző ügynökségek még mindig vizsgálnak olyan jelentéseket, amelyek szerint a vuhani virológiai labor kutatói közül többen súlyosan megbetegedtek 2019-ben, már egy hónappal az első jelentett koronavírusos fertőzés, illetve a vírus okozta COVID-19-es betegség előtt.

[Vizsgálják ki, nem mégis egy laborból származik-e a koronavírus, kéri 18 tudós]

Kína következetesen tagadja a laboratóriumi "kiszivárgás" feltételezését, és azt állítja, hogy a vírus más területeken már jelen lehetett, mielőtt Vuhanba érkezett. Peking azt is felveti, hogy külföldről importált fagyasztott vadhús révén kerülhetett Kínába.

A Financial Times című brit lap szerint Fauci továbbra is úgy véli, a vírus állatról került először emberre, és még ha a kért kínai kórlapokból az derülne is ki, hogy a kilenc ember COVID-19-ben betegedett meg, akkor sem biztos, hogy laboratóriumi eredetű a járvány, mert a kutatók megkaphatták más emberektől is a kórt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!