szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A virológus az mRNS-alapú vakcinák témájában merült el jobban.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Az oltással, illetve a járvánnyal szkeptikusok egyik visszatérő mondata, hogy a koronavírust csak kitalálták, a vakcinák pedig gyanúsan gyorsan készültek el. De a helyzet az, hogy mindkettőben tévednek, amit már sokszor, sokféleképpen hangoztattak a tudományos élet szereplői is.

Ezúttal a pécsi virológus, Kemenesi Gábor vette elő a témát, pontosabban az utóbbit, méghozzá az mRNS-technológiát. Mint a Facebookon írta,  a vakcinatípus mögött

szűkebb értelemben két évtized, tágabb értelemben pedig jóval több, hét évtizednyi tudományos kutatás és fejlesztőmunka áll”.

A virológus hozzátette, hogy „méltán büszkék lehetünk, mert több magyar név is szerepel a legfőbb áttörések mögött.”

A szakértő egy ábrát is mellékelt a bejegyzéshez, ami ugyan angol nyelvű, de így is magáért beszél: pirossal az RNS molekulákkal kapcsolatos áttörések láthatók Kemenesi szerint, a kék sáv pedig a „csomagoláshoz” szükséges, lipid nanocseppecskék fejlesztésének alakulását mutatja.

Kemenesi Gábor annak akit érdekelnek a fejlesztés mérföldköveinek számító tudományos eredmények, a Fiatal Kutatók Akadémiája által szervezett konferenciát, azon belül is Pardi Norbert előadását ajánlja:

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!