A magyarok nem szeretnek csapatban dolgozni, pedig nagyon kellene
A vállalatok sem értékelik nagyra a csapatembereket, nem képzik az alkalmazottaikat, holott egyre több feladatot így kell megoldaniuk.
A munkaerő kölcsönzéssel és közvetítéssel foglalkozó Randstad friss felmérése szerint a magyarok nem jó csapatjátékosok. A kutatásban megkérdezetteknek csak a fele mondta azt, hogy jobban teljesít a közös munkavégzés során, miközben globálisan ez az arány 60, egyes ázsiai országokban pedig legalább 80 százalékos. „Ez a beállítottság nem egyszerűen kulturális különbség, hanem problémát is jelenthet, hiszen a megkérdezettek 77 százalékának kell a munkaideje legalább egy részében csoportos feladatokat megoldania” – mondja Baja Sándor, a Randstad Hungary ügyvezető igazgatója. A megkérdezettek nagyobb része legfeljebb ugyanannyit dolgozik csapatban, mint öt évvel ezelőtt, vagyis nem nőtt a hazai arány, annak ellenére sem, hogy a technológiai fejlődés következtében a közös munkavégzésre egyre nagyobb szükség van.
Az adatok szerint a hazai vállalatok felénél egyáltalán nem jár elismerés a csoportos munkavégzésért, az alkalmazottak értékelésénél vagy bónuszánál nem esik külön megítélés alá az így teljesített feladat. A felmérésből az is kiderül, hogy a világszerte vizsgált 33 ország közül utolsó előttiek vagyunk a csoportmunkával kapcsolatos vállalati tréningek mennyiségét tekintve.
Az is kiderült, hogy a magyarok számára a sokszínűség elsősorban a munkatapasztalattal kapcsolatos eltéréseket jelenti, és nem a kulturális, nemi vagy életkorbeli különbségeket. A magyarok számára az ideális csapat csupa hasonló korú és kulturális hátterű emberből áll, akik a feladat más-más részterületeihez értenek jobban. Kevés munkahelyre jellemző, hogy egészen eltérő kulturális háttérrel rendelkező, akár a világ másik feléről érkező kollégákkal kell együtt dolgozni.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!