szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hatalmas a szakadék a között, hogy milyen változásokra lenne szükség a klímaváltozás hatásainak csökkentése érdekében, és hogy ténylegesen mi történik a közműszektorban.

Zhvg
A világ egyik legsürgetőbb problémája a környezet védelme, a klímaválság, a fenntarthatóság. Ezekre nekünk különös figyelmet kell fordítanunk, ezért kiemelt helyen is kell kezelnünk. Innen új alrovatunk címe is: Zhvg.
Friss cikkek a témában

Megvizsgálták az Oxfordi Egyetem kutatói, hogy a világ villamos energiát szolgáltató közművállalatai milyen energiaforrást preferálnak: fosszilis tüzelőanyagokra támaszkodnak vagy nyitnak a megújulók felé? Az eredmény lesújtó: tízből csupán egy cég alapoz megújuló energiára, a többi mind fosszilisekből nyeri az energiát – írja a The Guardian.

A Nature Energyben megjelent kutatáshoz több mint 3000 céget vizsgáltak meg a tudósok. Arra az eredményre jutottak, hogy a közműszolgáltatók döntő többsége, az üvegházhatásúgáz-kibocsátások csökkentésére irányuló nemzetközi erőfeszítések ellenére is változatlanul szennyező erőművekbe invesztál.

A legtöbb vállalat állami tulajdonban van, és az elmúlt években nem történt jelentős változás a portfóliójukban. A cégek csupán 10 százaléka növeli gyorsabban a megújulókra irányuló terjeszkedését, mint a kőolaj- és földgázerőművekre irányulókat. Ezek a zöldülő vállalatok többnyire európaiak.

Ráadásul ezeknek a cégeknek 60 százaléka továbbra is növeli a fosszilis tüzelőanyagok felhasználását, és csak a 15 százalékuk építi le a földgáz- és a szénkapacitását.

Galina Alova, a kutatás egyik résztvevője szerint óriási a szakadék a között, hogy milyen lépésekre lenne szükség a klímaváltozás hatásainak csökkentése érdekében, és hogy ténylegesen milyen változások történnek a közműszektorban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Zhvg

A megújulóenergia-beruházások is veszélyeztethetik a biodiverzitást

A klímaváltozás hatásainak megfékezése érdekében fontos, hogy áttérjünk a megújuló energiára, ez azonban sok faj fennmaradását veszélyezteti. A megújulóenergia-létesítmények többségét ugyanis Nyugat-Európában és fejlődő országokban is természetvédelmi területeken építették.