Trump akadálytalanul vívja médiaháborúját és nyerésben van
Az amerikai elnök éppen akkor kényszeríti behódolásra a sajtót, amikor az gazdaságilag meggyengült, és nem elég erős ahhoz, hogy ellenálljon.
Az amerikai elnök éppen akkor kényszeríti behódolásra a sajtót, amikor az gazdaságilag meggyengült, és nem elég erős ahhoz, hogy ellenálljon.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
A kormány nemrég úgy döntött „a magyar családok és a nyugdíjasok védelme érdekében” több drogériai termék is bekerül az az árfigyelő rendszerbe, és – mint kiderült – ezzel leginkább a borotválkozást olcsósította. Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének. Adóoptimalizálás hívta életre például Frankenstein csirkéit az Egyesült Államokban, a rövidülő ruhákat vagy a nagy vakablakboomot Nagy-Britanniában, és emiatt lényegült át a sör levessé a bajoroknál.
A sokszínű, népek zenéjét magába szívó Velencét idézi meg Giovanni Sollima és az Il Pomo d’Oro.
Megélhetési gondokkal küzdöttek száz éve az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. 1925 júniusában derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.
Vészesen közeledik július 9-e, ameddig meg kellene egyezni a Trump által még áprilisban bemutatott, a világ rengeteg országát érintő büntetővámokról. Kanada kihátrált, Nagy-Britannia részben megnyugodhat az Egyesült Államok által kiváltott védővámmizériában, Vietnám pedig szintén örülhet a héten megkötött kereskedelmi megállapodásnak. A történetnek azonban távolról sincs vége, nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Filmgyártásra újabb céget alapított az IKO-csoport IKO Cinema Kft. néven.
Ki segít a budapesti, belgrádi és isztambuli tüntetőknek, ha az amerikai vezetés egyfolytában Németországot és Franciaországot szapulja, de az autokrata vezetőket egyáltalán nem? Mi lesz az amerikai gazdasággal, ha Trump lerombolja a jólét alapjait? Erről is ír a világsajtó.
Gyakorlatilag eltakarították az igazságszolgáltatást az elnök útjából, miközben a szervilis republikánus képviselők bármit megszavaznak.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az teszi igazán különlegessé a szekszárdi borászat vezetőjének minapi letartóztatását, hogy olyan emberről van szó, aki adónyomozóként korábban a legmagasabb szintekig jutott. Politikai kapcsolatai kormánytagokig, gazdasági hálója pedig a leggazdagabbakig ért, köztük egészen Mészáros Lőrincig.
Jártunkban-keltünkben megéhezünk, megszomjazunk, megállunk „kispiszkostól” a fine diningig. Nosztalgiázunk és felfedezünk, megyünk az emlékeink után, rábízzuk magunkat a véletlenre, vagy éppen nagyon is tudatosan keresünk valami újat. Aztán elmeséljük, mondjuk a magunkét. A vendégét – mert mi vagyunk a mindenkori vendég. Felbukkanásunk bárhol várható. Most éppen a Rózsadombon jártunk.
Sokáig úgy tűnt, Donald Trump amerikai elnök veje, Jared Kushner építhet luxusingatlant az egykori jugoszláv hadsereg 1999-ben lerombolt belgrádi központjának helyén, ám Szerbiában egyre többen ellenzik az ötletet.
Az „árnyéknélküliség” egyszerre jellemzi Czimra Gyula (1901–1966) festményeit és egész életét is, hiszen visszafogottsága és a művészeti élettől távolmaradása miatt úgy tűnt, mintha ő maga árnyékban állna. Művei most a Nemzeti Galériában láthatók.
Van, akinek csak alig észrevehető kellemetlenséget okoz a menstruáció, másoknál viszont erős görcsök, elviselhetetlen fájdalom kíséri, ami egészen ellehetetleníti az életet ezekben a napokban – az orvosi vizsgálatok pedig sokszor nem mutatnak ki szervi eltérést. A szakértő szerint a megoldás nem egyszerű, de mindenképp létezik, és nem csak a szülés vagy az idő múlása hozhat enyhülést.
Erről is a TikTok tehet meg a Spotify? Részben igen. Megint rövidülnek a slágerek.
Patthelyzetben a demokrácia? – Maciej Kisilowski, az immár bécsi Közép-Európai Egyetem jogászprofesszora igennel válaszol saját kérdésére a Project Syndicate-en megjelent írásában.
Azeri és orosz embereket vernek holtra vagy félholtra, sorra veszik őrizetbe a másik ország polgárait Oroszországban és Azerbajdzsánban – ez csak az utolsó fejezete annak a személyes alapú párharcnak, amely tavaly december, egy azeri utasszállító gép véletlen lelövése óta tart Ilham Aliyev azeri és Vlagyimir Putyin orosz elnök között. De ez csak a felszín, a mélyben az erőviszonyok Bakunak kedvező eltolódása áll.
A heti Kilátóban összefoglaljuk mi történt Hágában, mi a helyzet Tibetben, érdemes-e gyerekeknek vegán étrendet összeállítani, mit jelentett be a Microsoft az orvosi diagnosztika területén és hogy mit érdemes tudni a júliusban újra mozikba kerülő Apokalipszis most forgatását dokumentáló filmről.