Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Eric Schmidt szerint akár emberek halálához is vezethet a mesterséges intelligencia, ha a kormányok nem gondoskodnak arról, hogy a technológia ne kerülhessen rosszindulatú emberek kezébe.
Egy algoritmusból nőtt a világ egyik legértékesebb vállalatává a Google, amelynek irányításától most visszavonul a két szupergazdag alapító, Larry Page és Sergey Brin.
Eric Schmidt és a Google (illetve az Alphabet) neve hosszú évek óta összekapcsolódott. Bár a neves szakember nem hagyja el teljesen a céget, hamarosan a mostaninál jóval kisebb jelentőségű beosztásban ügyködik majd.
A ma ismert internet a következő évtizedre teljesen eltűnhet, a helyét pedig egy kétpólusú hálózat válthatja fel. Az egyik póluson minden Kínához vezet majd.
Hátrébb sorolja a kereső találati oldalain az orosz propaganda – egyébként elég könnyen beazonosítható – anyagait a Google. Putyinék házi újságírói kikeltek a döntés ellen.
Nem tud negatívan gondolni a mesterséges intelligenciára és a robotokra a Google elnöke. Schmidt szerint a félelmek helyett érdemes lenne a potenciális előnyökre koncentrálni.
1996-ban Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter volt az Economist című gazdasági hetilap főszereplője, most ugyanazt a poént ellőtték Eric Schmidt Google-vezérrel.
Google-vezetők csapata látogatott el Kubába, hogy propagálja az internethez való szabad hozzáférést - adta hírül bejegyzésében egy kubai ellenzéki blogger, akinek közlése szerint, találkozott velük Havannában.
A Tech és az Octopus szavakból született a Techtopus elnevezés. Arra utal, hogy mérnökök és programozók (összesen több mint 64 ezren) perelték be az Apple-t, a Google-t, az Adobe-t és az Intelt, amiért fizetési plafonnal és röghöz kötéssel tartották nyomás alatt a szakembereket. Az évtized perére mégsem kerül sor, mert a modern rabszolgatartók dollár százmilliók kifizetése ellenében megegyezésre jutottak az érintettekkel.
Ötször annyit keresett a Google első embere, mint a JP Morgané – és ez a befektetőknek nem tetszik. Meg az se, hogy az IT-vezetők túlságosan önjárók lehetnek.
Akik ma fiatalok, azokat még hosszú éveken keresztül kísérteni fogja az, amit meggondolatlanul követnek el a weben - erre figyelmeztette a közönséget a Google elnöke, Eric Schmidt a Telegraph Hay Fesztiválon.
Az USA és a világ épp a legfeszültebb szituációban van Észak-Koreával, egy újabb atomrobbantás esélye lóg a levegőben, Eric Schmidt Google-vezér és Bill Richardson volt ENSZ-nagykövet pedig Phenjanba utaznak, senki sem tudja, miért.