Újra 307 forint felé csúszott az euró árfolyama
Kissé gyengült a forint a fontosabb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon csütörtök estéről péntek reggelre.
Kissé gyengült a forint a fontosabb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon csütörtök estéről péntek reggelre.
Erősödött a forint csütörtökön a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon. Délután az euróval és a svájci frankkal szemben egy ideig gyengült a magyar deviza, de estére mérséklődött az árfolyam-ingadozás.
A forint 0,43 százalékkal erősödött csütörtökön, az eurót a kora reggeli 309,10 forint után délután negyed ötkor 307,77 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben. Napközben az euró árfolyama 1,20 százalék széles sávban, 306,31 és 309,99 forint között mozgott.
Nagyot erősödött a forint szerda délelőtt a fontosabb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon.
Kicsit gyengült a forint árfolyama a fontosabb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon kedd estéről szerda reggelre.
Erősödött a forint kedd kora estére a főbb devizákkal szemben a délutáni jegyzésekhez képest a bankközi piacon, folytatva ezzel a reggel óta tartó trendet.
A régiós devizákkal együtt jelentős erősödést ért el kedden a forint. A magyar fizetőeszköz és a török líra másfél százalékkal, a lengyel zloty és a román lej 0,7-0,8 százalékkal, a cseh korona pedig 0,1 százalékkal erősödött kedden.
Amikor az előző kormány idején 300 forintnál járt az euró, a Fidesznek az volt az álláspontja, hogy Gyurcsányék gazdaságpolitikája megbukott. Ma az euró megközelítette a 314 forintot is.
Széles sávban mozgott a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn a bankközi kereskedésben.
A forint mélyrepülése sok pénzt vesz ki a zsebünkből autósként, hitelesként, adófizetőként, vagy éppen cégtulajdonosként, és lehet, hogy a lejtmenetnek még nincs vége. A jegybank viszont – az eddigiek alapján úgy tűnik – átmeneti üzemzavarként tekint a helyzetre, és kivárja, hogy még gyengébb legyen az árfolyam.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung című német konzervatív lap a visegrádi együttműködésről közölt cikket hétfői számában, az Új Szó című szlovákiai magyar nyelvű napilap pedig a forint gyengüléséről írt.
Erősítette a régiós devizákat, köztük a forintot is, hogy több országban a feldolgozóipari teljesítmény javulását tükröző januári beszerzésimenedzser-indexet (BMI) tettek közzé.
Hétfőn is gyengüléssel kezdte a napot a forint, a magyar fizetőeszköz euróval szembeni árfolyama a nyugodtabb hétvége után a hét első napján kilenc óra előtt ismét 314-ig szaladt. Negyed 12-re a 311,5-ös szint közelébe erősödött vissza a magyar deviza.
Reggel hét órakor az eurót 312,61 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben.
A kétéves mélypontra zuhanó forint, az álorosz pezsgő, a tiltakozó gazdák és a parlamentnek benyújtott a paksi bővítési szerződés adta a héten a körítést az e-számla témában egymásnak üzengető Díjnet-Elmű csörtéhez. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
A forint árfolyama némileg erősödött a főbb devizákkal szemben péntek estére a délutáni jegyzésekhez viszonyítva a bankközi piacon.
Jelenleg nagyobb esélye van a Magyar Nemzeti Bank (MNB) forinterősítő célú intervenciójának, mint a kamatemelésnek, de az esetleges kamatemelés sem járna jelentősebb növekedési áldozattal - vélekedtek egybehangzó pénteki helyzetértékeléseikben londoni pénzügyi elemzők. Citybeli vélemények szerint 340 forintos euró alatt nem feltétlenül kell vészhelyzeti MNB-kamatemeléssel számolni.
Gyengült pénteken a forint, az euró a 309,91 forintos kezdés után a legmagasabb jegyzést 314,21 forinton érte el, árfolyama azonban délután fél ötkor már 312,40 forinton állt.
A Bloomberg pénteken is a forint mélyrepüléséről cikkezett, a magyar fizetőeszköz zuhanását a cseh CSOB bank devizaelemzője úgy kommentálta, hogy a forinteladásokat a magyar jegybankelnök kijelentései "fűtik", aki szerint továbbra is lehet kamatot vágni. Matolcsy úgy érvel, hogy jók a gazdaság fundamentumai és alacsony az infláció, ezt az érvelést a piacok ugyanakkor úgy tűnik, "nem veszik be".