szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Bár a víziparkok Amerikában már a negyvenes években elterjedtek, nálunk csak...

Bár a víziparkok Amerikában már a negyvenes években elterjedtek, nálunk csak az utóbbi évtizedekben váltak igazán népszerűvé. Az állami támogatásokkal is segített fejlesztéseknek köszönhetően mostanra a magyar választék is jelentősnek mondható, bár a legtöbb helyen megelégedtek egy-két csúszdával, néhány élményfürdő elemmel. Sokakat persze tökéletesen kielégít az a pár átlagos csúszda is, mondván, “jó az a gyereknek”, pedig a vízicsúszda a legkevésbé sem csak a kicsiknek élvezetes, valódi élményt jelenthet az egész családnak.

Csúszdából sokféle létezik, legtöbben a játszótereken látható rövid vagy hosszabb egyenes változatra gondolnak elsőként, pedig már a “száraz” megoldásokból is egyre többféle látható országszerte. De tagadhatatlanul még mindig ez az alapverzió, a víziparkokban sokszor jó szélesre és hosszúra készítik, így akár 4-5 ember is lecsúszhat rajtuk egyszerre egymás kezét fogva, hogy a móka még nagyobb legyen.

A következő fokozat a kanyargós csúszda, amelyből kipróbálhatjuk a félcső változatot, de akad teljesen zárt csőben működő is, illetve olyan is, amelyen csúszópárnával suhanhatunk. Ez a megoldás talán a legkényelmesebb, hiszen nem kell sem fürdőruhánkat, sem bőrünket félteni a surlódástól, ráadásul a csúszópárnákból kétszemélyes is létezik, úgyhogy megoszthatjuk az élményt szívünk választottjával, vagy barátunkkal is. A káposztásmegyeri Aquaworldben csúszás közben még külön szórakozást jelent a fedett csúszdák mintázata, mintha csak Willy Wonka csokigyárába igyekeznénk. Félősebbeknek, kezdőknek a vadvízi patakhoz hasonló, kis mesterséges barlangon keresztülfolyó szintén csúszópárnás csúszdát ajánlanánk, amelyen már 6 éves kortól gyerekek is lecsúszhatnak, ellentétben a komolyabb változatokkal.

Az egészen haladók már kipróbálhatják a “fekete lyukat” is, amelyről nekünk nincsenek saját tapasztalataink, de biztos rendkívül izgalmas. Ha mindez nem lenne elég, akkor további különlegességet jelenthet az úgynevezett ufó. Ennél a csúszdánál a kanyargás után egy óriási kék levesestálba érkezünk, ahol egy darabig még köröz a csúszdázó, majd a közepén lévő lyukon át kipottyan. Talán félelmetesnek hangzik, de a látvány inkább remek mulatságot ígér, muszáj kipróbálni.

A csúszdázás egyébként egyáltalán nem csak puszta szórakozás, testünknek szüksége van a mindennapos mozgásoktól eltérő élményekre, amelyek stimulálják az agyat, úgyhogy egyfajta terápiaként is felfoghatjuk. Az is biztos, hogy lecsúszás közben nem fogunk munkahelyi problémákon rágódni, a kikapcsolódás teljes, ráadásul a lépcsőzés miatt még testedzésnek is nevezhető. Igaz, az Aquaworldben egyedüliként lift is segíti a feljutást a központi csúszdaindítóhoz, úgyhogy a lustábbak megúszhatják az erőlködést. És nehogy azt higgyük, hogy csúszdázni csak nyáron lehet, hiszen a káposztásmegyeri fürdő fedett kupolája alatt egész télen élvezhetjük a suhanást, a Hősök terén pedig ingyenes buszjárat várja a kíváncsi csúszni vágyókat.

-KM-

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!