Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Dél-koreai kutatók olyan géneket azonosítottak, amelyek krónikus betegségekkel, például az állandósult magas vérnyomással és a csontritkulással állnak kapcsolatban - közölték a Nature Genetics szaklap vasárnap megjelent számában.
A legújabb kutatások szerint az illat, az arc kinézete és más testi jellemzők bizonyíthatóan lényeges szerepet játszanak a párválasztásban, méghozzá nem is véletlenszerű módon.
Huszonhárom évvel ezelőtt, április 26-án egy ezer méter magas lángoszlop miatt korábban virradt Csernobilban. Az ukrán kisváros neve azóta fogalommá vált, megtanítva a világot, hogy van mitől félni. Az addig soha nem tapasztalt sugárterhelés egészségügyi, illetve kulturális hatásait vettük számba.
Erdészkutatók attól tartanak, hogy az éghajlatváltozás hatására az erdők a jövőben több üvegházhatású gázt bocsátanak majd ki, mint amennyit tárolnak. Jelenleg a világ erdei még a globális szén-dioxid-kibocsátás mintegy egynegyedét nyelik el.
Ezernyi apró, éles vulkáni tufadarabka került elő a "hobbit" - egy nagyjából egy méter magas emberelőd - barlangjából az indonéziai Flores szigetén. A kőeszközök fejtörést okoznak a tudósoknak: hogyan tudott a kisember grépfrút nagyságú agyával ilyen eszközöket gyártani?
Állítása szerint 14 klónozott emberi embriót hozott létre és ültetett be négy nő méhébe közel-keleti titkos laboratóriumában egy ciprusi származású amerikai orvos. Amennyiben igaz a doktor erősen vitatott állítása, a tudomány egyik legszigorúbb határát lépte át - írja a The Daily Telegraph című brit újság.
Mintegy négy kilométerrel vétik el a célt azok a turisták, akik Arizona, Colorado, Új-Mexikó, és Utah amerikai szövetségi államok találkozásánál, a híres "Négy Saroknál" akarják betenni lábukat mind a négy említett államba.
A 28 éves orosz fiatalembert kezelő orvosok arra gyanakodtak, hogy tüdőrákban szenved, ezért ugyancsak meglepődtek, amikor az operáció közben egy aprócska fenyőágat találtak a férfi légzőszervében.
Nemzetközi kutatócsoport azonosított a dohányfüstben két olyan anyagot, melyek közvetlenül tüdőrákot okoznak. A megállapítás segíthet annak előrejelzésében, hogy a dohányzók közül kinél fejlődik ki a betegség.
Kleopátra és Marcus Antonius végső nyughelyét keresik egyiptomi és dominikai régészek, a feltárások ezen a héten kezdődnek; az egyiptomi Legfelsőbb Régészeti Tanács közleménye szerint három lehetséges helyszín jöhet szóba.
A neandervölgyi emberek nem képeztek homogén népességet, hanem három alcsoportra tagolódtak, amelyek között enyhe különbségek voltak felfedezhetők - állítják francia kutatók.
Hideg, sós vízben, fény és oxigén nélkül évmilliókat túlélő ősi ökoszisztémát fedeztek fel az Antarktisz jege alatt - közölték amerikai kutatók a Science tudományos folyóirat pénteken megjelent számában.