Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kihalhatnak 30 éven belül a vadon élő szumátrai elefántok, hacsak nem történik előrelépés a védelmükben - közölte a Természetvédelmi Világalap (WWF) kedden.
Egy erős napkitörés mágneses vihart okoz a Föld térségében; a jelenség kedden éri el a maximumát - jelentette be az amerikai óceán- és atmoszférakutató intézet (NOAA).
A szem nélküli barlangi vaklazac (Astyanax mexicanus) származását és törzsfejlődését kutatta egy nemzetközi - mexikói, amerikai és portugál biológusokból álló - tudóscsoport, amely eredményeit a BMC Evolutionary Biology című folyóiratban tette közzé.
Vélhetően erős geomágneses viharokat okoz egy Földünk felé tartó napkitörés, mely az előrejelzések szerint szombaton késő este éri el bolygónkat - írja a Pécsi Stop.
A Csiga-köd (Hélix-nebula) a Földhöz legközelebb lévő planetáris köd, amely a Vízöntő csillagképben található. A legújabb felvételeket Chilében, az Európai Déli Obszervatórium Vista-teleszkópjával készítették róla infravörös fényben.
Német kutatók megfejtették, mitől képesek a gyöngybaglyok szinte teljes csendben vadászni. A lopakodó üzemmód fő titka, hogy a madarak lassan, kevés szárnycsapással tudnak repülni, lassú röptüket pedig szárnyuk alakja és mérete teszi lehetővé.
Egyszerű magyarázattal cáfolta meg a NASA az összeesküvés-elméleteket gyártó amatőr ufókutatók legújabb feltételezését, amely szerint az űrügynökség el akarta titkolni a Naprendszer belső részét pásztázó egyik űrteleszkóp decemberben készült felvételeit. Az ufóhívők szerint ezeken egy "hatalmas", háromszög alakú ismeretlen tárgy látható, amely a Föld felé tart.
Csillagászok egy csoportja világméretű virtuális "műszerrel", rádiótávcsövek globális hálózatával, az Event Horizon Telescope (eseményhorizont-teleszkóp) segítségével szeretne első ízben közvetlen felvételt készíteni egy fekete lyukról.
A Kaliforniai Egyetem (UCLA) kutatói arra kerestek választ, hogy miért tér el az egyes majomfajok pofája olyan nagymértékben egymástól, és miért dísztelen sok főemlősfajhoz képest az emberek arca.