Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A világ első igazságügyi orvosszakértője egy milánói kórházban dolgozott - derült ki a mai napig működő kórház egykori temetőjében végzett ásatásokból. Egy milánói professzor szerint felgyorsulhatnának az ásatások, ha a helyi polgárok egy-egy euróval támogatnák a középkori temetők feltárását.
Külföldi régészek siettek Rómába megmenteni azt az ókori sírt, amelyet A gladiátor című amerikai film címszereplőjének tulajdonítanak. A csaknem kétezer éves kripta romjaira lakóházat akarnak építeni.
A mai Vidámpark a Vurstli és az Angol Park 1950-ben történt összevonásával és államosításával jött létre. Az Álomvasút helyére a Robogó került, amelynek barlangjában nem csontvázak ijesztgették a kiskocsik utasait, hanem a régi és az új falut mutatták be a látogatóknak, a végállomás előtt pedig Moszkva és Budapest képei voltak láthatók.
Hetvenöt évvel azután, hogy Federico García Lorca költőt a spanyol polgárháborúban kivégezte a francoista milícia, egy történész alighanem fellebbentette a fátylat a halálát övező rejtélyek egyikéről: azoknak a gyilkosoknak, akik 1936 augusztusában elhurcolták és kivégezték a költőt, már ismert a nevük és a kilétük - legalábbis Miguel Caballero történész megnevezte őket.
1956 júniusában úgy tűnt, hogy Magyarországon a kommunista pártvezetés hagyja a demokratikus átalakulást. A Szabad Nép, a kommunista pártlap hatalmas cikket jelentetett meg a Petőfi Körről, amelynek vitáiról kifejezetten kedvező hangnemben, dicsérőleg nyilatkozott. Pár nap múlva azonban vészesen megfordult a politikai irányvonal, újra a sztálinisták vettek lendületet, és egy héttel később már felléptek a demokratikus kezdeményezések ellen.
Magyarország végzetes technológiai és technikai lemaradását jól szemlélteti, hogy míg 1956 nyarán nálunk a fertődi "kísérleti banán" pesti felbukkanása okozott szenzációt, Párizsban már a "gépíró nélküli írógépeket" tesztelték, vagyis mesterséges intelligenciát fejlesztettek.
Egy állítólag ismeretlen kézből származó, 214 képet tartalmazó fotógyűjtemény tartotta lázban a héten a történelemkedvelőket. De csupán pár óráig, a megoldás gyorsan meglett - olvasható az Urbanlegends.hu blogon.
A várakozással ellentétben összecsapások nélkül zajlott le szerdán a nacionalisták fészkének tartott nyugat-ukrajnai Lembergben a Szovjetunió elleni hitleri támadás 70. évfordulója alkalmából tartott megemlékezés – írta a Lvivszkij portal című lembergi hírportál. Másutt kisebb incidensekről, zászlóégetésekről számoltak be.
A főváros vezetőit már az 1860-as években foglalkoztatta a vásárcsarnokok építésének gondolata, aminek célja az volt, hogy az egészségtelen körülmények között működő régi piacokat időjárástól védett, fedett árucsarnokok váltsák fel, ahol ellenőrizhető a forgalomba kerülő élelmiszerek minősége, az árak pedig stabilak.
Új album és egy rejtélyes fotókból álló gyűjtemény, mindkettő a náci Németország Szovjetunió elleni támadásának, a Barbarossa-hadműveletnek a 70. évfordulójához kapcsolódva, világítja meg a történelem e sötét fejezetét. A Németországban megjelentetett új album felvételein többek közt alkonyatkor fotózott katonák láthatók, akik a Wehrmacht egyik tisztjét hallgatják.
Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter a Yale Egyetemnek ajándékozza hozzávetőleg egymillió dokumentumból és emléktárgyból álló gyűjteményét, amely diplomata-, és tanári pályafutásának, valamint magánéletének emlékeit őrzi.
Kassa 70 évvel ezelőtti bombázásának magyarázatát nem a politikában, hanem a technikatörténetben kell keresni – állítja a friss HVG cikkének történész szerzője.
Nem mindennapi emlékre bukkantak a múltból a régi iskola bontási munkálatai során Jánoshidán. Az egyik gépkezelő találta meg azt a fémdobozt, amelyben egy 1896-ból származó hivatalos irat és egy mellékelt papír volt - számolt be a szoljon.hu.
Dzsudzsák Balázs múlt heti kaukázusi igazolása kapcsán újra eljött annak a tavaly elhunyt dagesztáni katonának a története, aki 1945-ben állítólag először tűzte ki a szovjet zászlót a Reichstagra. Arról a férfiról van szó, aki egy híres fotón zászlóval a kezében látható. De tényleg igaz a történet? Az Urbanlegends.hu legendavadász oldal ennek járt utána friss bejegyzésében.
Tudta, hogy már 1985-ben megrajzolták a Mammut bevásárlóközpontot? Igaz, egy sarokkal arrébb, és még szocialista körülmények között. 1984-85-ben ugyanis tervpályázatot hirdettek a tér rendezésére - olvasható a Fővárosi blogon.
Húsz évvel ezelőtt, 1991 júniusában hagyta el az utolsó szovjet katona Magyarországot. Ezzel véget ért az 1944-45 óta tartó megszállás. A kommunista világhatalom katonai erőit a Kádár-korban „ideiglenesen itt állomásozó” szovjet csapatokként emlegették - az „ideiglenesség” pedig 45-46 évig tartott. A kivonuláskor a szovjetek azért még egyszer megfricskázták a magyar delegációt: nem tették meg azt a szívességet nekünk, hogy az utolsó katona gyalog sétáljon ki az országból.
A két világháború közötti Európában a legnagyobb zajt a magyar propaganda keltette – állapította meg A. J. P. Taylor történész. Természetesen a magyar revíziós propagandáról, a Trianonban elvesztett területek részleges vagy teljes visszaszerzéséért folytatott ideológiai, pénzügyi és politikai kampányokról van szó.
Csütörtökön megnyílt a 31. FeHoVa Fegyver, Horgászat, Vadászat Nemzetközi Kiállítás a Hungexpón, ahol rendszeresen megjelenik a NER vadászó elitje is. Videóriport.