Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
"Már csak idő kérdése, mikor ütnek agyon egy lengyelt a Berlin és Odera-Frankfurt közötti autópályán" - emlékezik vissza a húsz évvel ezelőtti eseményekre a Német Egység blog szerkesztője, az egykori berlini rádiótudósító.
Budapesten végzik el Abul-Hair (1693-1748) dzsingiszida kán arcrekonstrukcióját feltételezett koponyája alapján a Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) és a Kazah Központi Állami Múzeum közötti együttműködés keretében.
Jelenleg 400 ezer ember él az egykori magyar-szerb határsávon felépített Duna-parti városban; Új Belgrád a mai napig a Balkán-félsziget legnagyobb lakótelepe. A "szerb New York" Joszip Broz Tito nélkül sohasem épült volna fel - olvasható a Falanszter blogon.
A Rákóczi-szabadságharc 300 éve ért véget. A kurucok és a labancok 1711-es kiegyezése rég nem látott gazdasági fejlődést hozott Magyarországnak, amely a 150 éves török uralom után a Thököly- és Rákóczi-felkelések révén biztosította Magyarország önálló államiságának megőrzését, miközben Mohács után elvesztett teljes függetlenségünket hosszú ideig nem tudtuk visszaszerezni.
Dugovics Titusz önfeláldozó hőstette, a Holdról is látható kínai Nagy Fal, csak idehaza ismert magyar feltalálók. Van-e helyük a történelemkönyvekben, és ha igen, milyen formában? - teszi fel a kérdést az Urbanlegends.hu szerkesztője.
A háborús bűnök elkövetésével vádolt Képíró Sándor már nagyon idős, de megfelelő fizikai-mentális egészségben van ahhoz, hogy bíróság elé állítsák; bűnei évtizedekkel később sem évülnek el - mondta Efraim Zuroff, a jeruzsálemi Simon Wiesenthal Központ vezetője a budapesti Izraeli Kulturális Intézetben tartott előadásában szerdán.
A terrorizmus története ugyan évezredekre nyúlik vissza, és éppen a vallási terrorizmus már az ókorban megjelent. Ennek ellenére a modern, vallási terrorizmus viszonylag újkeletű jelenség – mondja a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem oktatója, Tálas Péter. Az egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének igazgatója szerint a posztmodern terrorizmus, az al-Kaida megjelenése a globalizáció egyik terméke, amely már nem konkrét követeléseket fogalmaz meg, hanem bizonyos értelemben ideológiává vált.
Százkilencven éve, 1821. május 5-én halt meg Szent Ilona szigetén a száműzött Bonaparte Napóleon francia császár, a történelem egyik legnagyobb katonai lángelméje.
A szekszárdi vármegyeháza felújításánál folyamatban lévő régészeti feltárásokból kutatók arra következtettek, hogy a szekszárdi bencés apátság templomának szentélyében temethették el I. Béla királyt (1061-1063).
Nyolcvankilenc éves korában elhunyt Aposztolosz Szantasz, aki hetven évvel ezelőtt egy barátjával együtt levette az athéni Akropolisz tetejéről az országot megszálló náci Németország zászlaját.
A University of California könyvtára 1971-ben vette át az örökösöktől Branson DeCou fotóhagyatékát. Ebből egy orosz blogger kiválgotatta az 1930-as évekbeli moszkvai fotókat.
A csernobili katasztrófához kiküldött fotóriporterek egészségüket és életüket is kockáztatva készítették az első felvételeket a robbanás helyszínéről. A legveszélyesebb zónákat megjárt fotósok gyakran a semmiért kockáztatták életüket: filmjeik a sugárzás hatására használhatatlanná váltak, vagy a cenzúra miatt soha nem jelenhettek meg. Négy fotós története a csernobili katasztrófáról.
Az 1986. április 26-ai csernobili reaktorbaleset máig nem teljesen tisztázott körülmények között történt. A korabeli magyar napilapok az amúgy is nehezen felderíthető eseményeket ködösítve tálalták. Később a nyugati lapok ellen kezdtek vádaskodni, végül pedig következett a fájdalmas, de még akkor is csak részleges beismerés a szörnyű eseménysorról.