szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Ma már a hazai weboldalakon is egyre gyakrabban találkozunk idegen nyelvű (elsősorban angol) fogalmakkal, amelyeknek...

Ma már a hazai weboldalakon is egyre gyakrabban találkozunk idegen nyelvű (elsősorban angol) fogalmakkal, amelyeknek olykor utána is keresünk például a Google-ban vagy mondjuk a Wikipédiában. Egy roppant ügyes Forefox-kiterjesztésnek köszönhetően viszont mindezt anélkül tehetjük meg, hogy másik oldalra kellene lépnünk, ráadásul nemcsak szöveges információt, hanem képeket, sőt videókat is kapunk a megjelölt kifejezésről.

Mi is az a VLC?

Az Apture Highlight kiegészítő letölthető innen, A szokásos telepítés és Firefox-újraindítás után egészen nagytudásűvá válik a böngészőnk. Ettől kezdve ugyanis bármelyik szót jelöljük is meg a megnyitott weboldalon, megjelenik felette egy Learn More feliratú kis mező, s pillanatok alatt megkapjuk egy kis ablakban a kiválasztott szóra vonatkozó találatokat, szöveges, képes, videós információként.
Nem tudjuk, mi az a VLC? Vagy tudjuk, de úgy érezzük, a tudásunk hiányos? Nem probléma, jelöljük csak ki, s a Learn More-ra kattintva máris első helyen olvashatjuk a Wikipédiában szereplő szócikket, de emellett még számos magyarázatot,  10 videót és 24 képtalálatot is kapunk. Ráadásul a rendszer magyar szavakkal is működik, bár ezeknél egy picit többet kell várni a találatokra.

Magyar kifejezésekre is kereshetünk

Kellemes ráadás, hogy a Shift+Ctrl+L billentyűkombinációt lenyomva megoszthatjuk az oldalon szereplő tartalmat a Facebookon, a Twoitteren, illetve e-mailben, és még egy keresőablak is feljön, amely alatt, kis segítségnek,  a választott kifejezéssel kapcsolatos keresőfogalmak tűnnek fel.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!