szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Inkább arról lehet szó, hogy az Apple ismét a „nekünk mindent szabad” hozzáállással közelített a témához, amikor nemes...

Inkább arról lehet szó, hogy az Apple ismét a „nekünk mindent szabad” hozzáállással közelített a témához, amikor nemes egyszerűséggel (logikusan) iCloud-nak nevezte el felhőszolgáltatását. (Hogy mi is az a sokat emlegetett felhő, azt részletesen megírjuk itt.)

Az elnevezéssel nincs semmi gond – iPhone, iPad, iCloud; a sor logikus. Az már kevésbé érthető, hogy az Apple több tízezer dolgozójából egyiknek sem osztották ki a feladatot, hogy ugyan már, nézzen utána, hogy szabad-e a név. Egyszerű guglizással ugyanis rögtön kiderült volna, hogy Phoenixben már 2005 óta létezik egy VoIP szolgáltatásokat kínáló cég (mellesleg nem kis cég), amelynek neve iCloud Communications.

Az Apple arra hajlandó volt, hogy az iCloud domain nevet 4,5 millió dollárért megvegye a svéd Xceriontól, a névnek azonban úgy tűnik, nem jártak utána – vagy utánajártak, csak nem foglalkoztak vele (ez utóbbi valószínűbb…)

A történet vége (valójában inkább a kezdete): az iCloud Communications kénytelen volt pert indítani az Apple ellen a névhasználat miatt. Nem ez az első eset, a nagy almát perelték már a „Mighty Mouse” márkanév miatt, de az iPhone név miatt is; ez utóbbi mellesleg a Cisco tulajdona volt (már 2000-ben bejegyezték), csak az Apple-nak „megtetszett”.
 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!