szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Érdekes összeállítást közöl a The Telegraph: olyan alkalmazásokat mutat be, amelyek kiverték a biztosítékot az Apple-nél.

Sok százezer alkalmazás vár letöltésre az App Store-ban, és időnként olyanok is bekerülnek, amelyeket később eltávolít, letilt az Apple. A The Telegraph bemutat néhány ilyen appot, megindokolva a tiltás okát. Szó se róla, jó pár esetben valóban megalapozottak ezek az érvek, bár az érdekes, hogy néhány app androidos változata simán letölthető a Google Playből.

Ilyen például az S.M.T.H. (Send Me To Heaven) nevű app, amely tulajdonképpen egy játék, amelynek köszönhetően a készülék beépített gyorsulásmérőjének segítségével megtudjuk, milyen magasra vagyunk képesek feldobni okostelefonunkat, és persze meg kell próbáni megdönteni az egyéni rekordunkat. A letiltás oka: az Apple nem szeretné, ha károsodna a készülék (ami egy ilyen alkalmazásnál azért benne van a pakliban, bármilyen strapabíró is az iPhone). Az androidosok viszont bátran dobálhatják okostelefonjukat.

A Tawkon Radiation Detector célja eredetileg az volt, hogy kiszámítsa a felhasználót érő (a telefonból és a telefontornyokból érkező) elektromágneses sugárzás nagyságát.

Csak semmi pánik...

Az Apple úgy gondolta, felesleges pánikot kelthet ez az alkalmazás (Steve Jobs maga intézte el egy "nem érdekes" véleménnyel az appot), az androidosok viszont nyugodtan pánikolhatnak.

Érthető az Obama Trambulin című app letiltása: ennél az alkalmazásnál amerikai politikusok (köztük az amerikai elnök) figuráját lehetett ugráltatni a Fehér Ház Ovális Irodájában, az Apple viszont nem szerette volna nevetségessé tenni a közéleti személyiségeket. Ennek az appnak nem született másféle változata.

I am Rich – azaz gazdag vagyok. Ennek az appnak tényleg nem sok értelme volt: 1000 dollárért egy piros gyémántot mutató kép került az iPhone-ra, és a „gazdag vagyok” felirat. Az Apple nem magyarázta meg, hogy miért tiltotta le (végső soron az indoka érthető), mindenesetre korábban már nyolcan letöltötték az appot. Az androidosok tovább villoghatnak „gazdagságukkal”, ráadásul ingyen, a Google Playes változat ugyanis egy fillérbe sem kerül.

Ha további letiltott alkalmazások is érdeklik, olvassa el a The Telegraph – angol nyelvű – cikkét.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!