Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A német Volkswagen autógyárcsoport meg akarja tartani részesedését a japán Suzuki autógyárban, annak ellenére, hogy a japán partner múlt pénteken közölte: vissza akarja vásárolni a részvényeit.
Pénteken is fennmarad a szmogriadó riasztási fokozata és ezzel együtt a forgalomkorlátozás Budapesten - közölte a Főpolgármesteri Hivatal péntekre virradóan.
Egy ember meghalt, egy másik pedig megsérült, amikor frontálisan összeütközött egy motoros és egy kisbusz csütörtökön Őriszentpéter és Bajánsenye között - közölte a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.
Csúcson vannak az üzemanyagárak, és ez már a fogyasztásban is látszik. A Magyar Ásványolaj Szövetség adatai szerint az üzemanyagok fogyasztásának visszaesése az év első 10 hónapjában 2,4 százalékos volt, de igazából a benzinfogyasztás esett vissza.
Idén jelentősen elmaradhat a korábbi becslésektől a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb) váltók száma – állapítja meg a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) előzetes összesítése. A szövetség szerint már olyan keveset lehet spórolni a váltások túlnyomó részénél, hogy az ügyfelek inkább maradnak jelenlegi biztosítójuknál.
Már szinte biztos, hogy az állami kocsikra jövőre nem köt a tulajdonos kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb), hanem saját maga rendezi a károkat - a piaci források ezt a megoldást gazdaságtalannak tartják, ráadásul nemzetközi problémákkal jár.
A gépkocsihasználat csökkenése miatt nem lett kevesebb az ütközéssel okozott kár: a kötelező gépjármű felelősség- és a casco biztosítás alapján kifizetett összeg mintegy fele az autók ütközésekor keletkezett - közölte a Generali Biztosító az MTI-vel saját adatai alapján.
A biztosítók még mindig azokat az autósokat akarják megszerezni, akiknek az év utolsó napján jár le a kötelező gépjármű felelősségbiztosításuk (kgfb), az évközben váltók díja 36 százalékkal magasabb - közölte a kotelezo.hu internetes alkusz az MTI-vel.
Már tizenhat település levegője számít veszélyesnek az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) legfrissebb, szerdán közölt adatai szerint Magyarországon.
Félidejéhez ért az idei kötelezőkampány, amelyben ismét a hűséget „büntetik” a biztosítók: a kettős tarifa hatására az összes váltó között a tavalyi 25 százalékról újra 37 százalékra ugrott a kötelezőjüket a saját biztosítójuknál felmondó, majd kedvezőbb áron újrakötő autósok aránya - közölte a kotelezo.hu portál. A kettős tarifa azt jelenti, hogy a biztosítók alacsonyabb díjat kínálnak az új ügyfeleknek, mint a meglévőknek.
Meghalt tizenhét óvodás és két felnőtt egy közlekedési balesetben szerdán Kínában. Az óvodabusz, amelyben utaztak és frontálisan összeütközött egy teherautóval. A jármű mindössze kilenc személyes volt, de 64-en zsúfolódtak össze benne - jelentette a Hszinhua hírügynökség.
Jean-Eric Vergne révén Red Bull-elsőséget hozott a fiatal pilóták számára kiírt, Abu-Dzabiban zajló Forma-1-es tesztelés első napja. A francia reménységet a Ferrari által hadrendbe állított tesztpilóta, Jules Bianchi, valamint a nyitónapon a Lotus Renault GP autóját vezető Robert Wickens követte az eredménylistán.
Már biztosnak tekinthető, hogy Robert Kubica nélkül indul majd el a 2012-es Forma-1-es szezon: Eric Boullier, a Lotus Renault GP csapatfőnöke szerint semmit nem tudnak a ralibalesetéből lábadozó, az idei szezon kihagyni kényszerülő lengyelről, akinek így legfeljebb idény közben lehet sansza a visszatérésre.
Az eredetileg erre a hónapra tervezett határidő helyett csak 2013 nyarára készül el a Hévízt elkerülő, 11 kilométeres útszakasz, mert a munkálatokat több minden is hátráltatja.
Meghalt a kórházban az a kislány, aki életveszélyesen megsérült Kecskemét és Kiskunfélegyháza között, a régi 5-ös úton a hétfő este történt balesetben.
A Range Rover Evoque kategóriájában alighanem az egyik legelegánsabb sport-szabadidőjármű (SUV), de a tuningmesterek még egy tökéletesnek tűnő karosszérián is mindig találnak módosítanivalót. Az említett típust ezúttal a német Startech vette kezelésbe, és a végeredményt látva kijelenthetjük, hogy sikerült növelniük az autó exkluzivitását.
Stefano Domenicali, a Ferrari csapatfőnöke kiállt a vörös egylet szervizcsapata mellett és kijelentette: Fernando Alonso nem az elvárhatónál jóval lassabb második kerékcsere, hanem sokkal inkább a körülmények és Lewis Hamilton kifogástalan teljesítménye miatt maradt le a győzelemről a vasárnapi Abu-Dzabi Nagydíjon.
Keddtől csütörtökig zajlik Abu-Dzabiban az a tesztelés, amelyet az évközi tesztilalom miatt kifejezetten a fiatal sofőrök számára írnak ki. Az Autómenedzser.hu kisokos-táblázatából megtudhatja, hogy ki, melyik csapatnál mutathatja meg tudását, s azt is, hogy a résztvevők mit tudnak felmutatni az idei szezonban.