A Gazprom megépíti a Török Áramlat első ágát
Megépül a Török Áramlat első ága, ennek nincs semmilyen kockázata – jelentette ki Alekszandr Medvegyev, a Gazprom vezérigazgató-helyettese az állami energetikai cég keddi moszkvai tájékoztatóján.
Megépül a Török Áramlat első ága, ennek nincs semmilyen kockázata – jelentette ki Alekszandr Medvegyev, a Gazprom vezérigazgató-helyettese az állami energetikai cég keddi moszkvai tájékoztatóján.
Oroszország kész megvizsgálni a Török Áramlathoz csatlakozó, Szlovákia által javasolt gázvezeték tervét - közölte kedden Dmitrij Medvegyev orosz kormányfő, miután Robert Fico szlovák miniszterelnökkel tárgyalt a Moszkva környéki Gorkiban.
Regionális gázszállítási együttműködésről állapodott meg Magyarország, Románia, Bulgária és Szlovákia - mondta csütörtök este a köztévében Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Tervek szerint július elsejétől indul be a Szlovákiát Magyarországgal összekötő új gázvezetéken a kereskedelmi forgalom.
Nekiment a bolgár ellenzék a szófiai kormánynak, mert a kabinet képviselője nem vett részt azon a budapesti tanácskozáson, ahol több dél-balkáni ország és Magyarország letette a voksát az orosz-török-EU gázvezeték megépítése mellett – írta a napi.hu.
Magyarország abban érdekelt, hogy a gáz Görögországon, Macedónián és Szerbián keresztül érje el Magyarországot – mondta a magyar államfő, amikor találkozott a török kormányfővel Ankarában.
Április végéig három autóipari fejlesztés bejelentése várható több százmillió euró értékben itthon – hangzott el azon a háttérbeszélgetésen, amelyet Szijjártó Péter tartott újságíróknak hétfőn. A külgazdasági és külügyminiszter arról beszélt, hogy a már meglévő gyárak fejlesztése várható, és megerősítette: a korábbi hírekkel ellentétben nem épít gyárat a BMW. Magyarország beszállt az Iszlám Állam elleni harcba, az oroszoknak pedig stadionépítésben segíthetünk.
Magyarország a Déli Áramlat lefújása után a hazai kezdeményezésű Tesla projekt keretében importálhatna orosz gázt 2018 után – írta a Világgazdaság, amely szerint a projekt részben a Déli Áramlat terveire alapozna. A VG úgy tudja, hamarosan intenzív tárgyalássorozat indul a Tesla érdekében, az első fontos megbeszélés hétfőn lesz.
A Gazprom kedden közölte, hogy már 2016 végén üzemképes lehet az a gázvezeték, mellyel Törökországba szállítanának földgázt, ezzel pedig komolyan feladnák a leckét az Európai Uniónak, hogy addigra építsenek a görög-török határig egy olyan vezetéket, amivel el tudnák onnan vinni a nyersanyagot. A nagy kérdés ugyanakkor az, hogy vajon az oroszok tényleg megépítik-e majd a vezetéket, ha az EU a törökökhöz nem tervez csövet fektetni.
Új gázvezeték építéséről írt alá megállapodást a Gaz-System lengyel gázvezeték-üzemeltető és a Ukrtransgaz ukrán gázforgalmazó – jelentette be hétfőn az ukrán miniszterelnök.
Január elején indult volna a magyar-szlovák gázvezeték kereskedelmi üzeme, de még mindig csak tesztüzemben működik – írja a Napi Gazdaság.
Oroszország megbeszéléseket folytat partnereivel bizonyos jogi témákban a Déli Áramlat gázvezeték tervének törlése miatt, de arra nem számítanak, hogy pénzügyi követelések is lesznek - nyilatkozta Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter a Kommerszant című orosz lapnak.
Lengyelországot kötné össze Ukrajnával a két ország által tervezett új gázvezeték.
A bolgár energiaügyi miniszter vezetésével küldöttség utazik pénteken Moszkvába, hogy tárgyaljon a Déli Áramlat gázvezeték építésének megkezdéséről, amit orosz részről szóban néhány hete leállítottak - közölte a Ria Novosztyi orosz hírszolgálat szerdán. Eközben orosz lapértesülés szerint a gázcsőgyártó cégek továbbra is szállítják Bulgáriába a Déli Áramlat Fekete-tenger alatt húzódó első szakaszához a csöveket.
Százmilliárdos megrendeléstől esett el a gázvezeték-építésben piacvezető, hatalomközeli vállalkozásként ismert Olajterv-csoport. Ez a cég építhette volna ugyanis a múlt héten Putyin orosz elnök által lefújt Déli Áramlat gázcső hazai, mintegy 200 kilométeres szakaszát – derül ki a HVG írásából.
Magyarország nem írta alá azt a nyilatkozatot, amelyben a Déli Áramlat által érintett tagállamok arra kérték az Európai Bizottságot, hogy miután egyelőre nem hivatalos a bejelentés a gázvezeték építésének leállításáról, tisztázza Moszkvával a kialakult helyzetet. A Miniszterelnökség szerint csak holnap tárgyalnak a kérdésről.
Amikor egy hete Vlagyimir Putyin bejelentette, hogy Oroszország a maga részéről befejezettnek tekinti az Ukrajnát elkerülő, a közép- és dél-kelet-európai országokon át Ausztriába tartó Déli Áramlat gázvezetéket, a Brüsszelben tárgyaló Szijjártó Péter csak annyit tudott kibökni, hogy a kormány akkor majd keres a helyzet kezelésére alternatívát. Napokra volt csak szükség, hogy a kormányzati kommunikációban megjelenjen az azeri gáz, de a frappánsnak látszó megoldással több probléma is van. Ennek néztünk utána.
A Gazprom céget hoz létre a Törökországig tartó gázvezeték építésére.
Az állami rádióban a miniszterelnök belekapaszkodott a szenátor valóban tarthatatlan minősítésébe, hogy megkerülhesse az érdemi választ, amivel viszont tartozik nekünk.
Az orosz állami energetikai cégnek meg kell győznie a tőle földgázt vásárló európai partnereket, hogy 2020 után a Nyugat-Törökországban megépítendő gázelosztóból vigyék tovább az energiahordozót, és építsenek saját erőből gázvezetékeket Közép-Európába. A Gazpromnak 6 év múlva jár le ugyanis a jelenleg érvényes tranzitszállítási szerződése Ukrajnával – írja a Kommerszant.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.