Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Európai Bizottság figyelmeztette a portugál kormányt, hogy tartania kell magát azokhoz a költségvetési célszámokhoz, amelyeket a nemzetközi hitelezőkkel kötött megállapodásban vállalt, különben nem lehet szó a mentőhitel visszafizetésének átütemezéséről.
A 2012-es meglepően alacsony költségvetési hiány a tavaly nyáron és ősszel meghozott megszorító lépések miatt következett be. Az idei hiány ugyanakkor 4,2 százalék lehet, mivel továbbra is recesszióban marad a magyar gazdaság. A Nomura elemzése szerint további kiigazításokat kell végrehajtani ahhoz, hogy tartani lehessen az idei deficitet.
Az anti-kommunista Orbán-kormány elfelejti, hogy az állami vállalatok sokszor igen nagy mennyiségben állnak neki felszívni az adófizetők pénzét, jó példa erre a MÁV, és a már becsődölt Malév. Az E.ON-cégek megvásárlása ahhoz vezethet, hogy a vásárlót, az MVM-et fel kell tőkésíteni, ami növelheti az idei deficitet.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. 3 százalékra becsüli a 2013-as inflációt, míg az államháztartási hiány 3,5 százalék lesz előrejelzésük szerint. Az államadósság nem csökken, a közszolgáltatások színvonala zuhan. A munkaerőpiacon sem várható érdemi javulás.
Az Európai Bizottság pénteki előrejelzése alátámasztja a Haza és Haladás Alapítvány által már többször jelzett forgatókönyvet, amely a mai gazdaságpolitika változatlansága mellett hazánkra vár 2013-ban és 2014-ben - közölte az alapítvány. A Bajnai Gordon vezette szervezet szerint ha a kormánynak "mázlija lesz", idén akkor is 350 milliárd forintos lyukat kell betömni ahhoz, hogy a hiány 3 százalék alatti szinten maradjon.
Hibás az Európai Bizottság magyar költségvetési hiányra vonatkozó előrejelzése, amely több kedvező elemet nem vesz figyelembe - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM). A bizottság szerint a hiány idén és jövőre is 3,4 százalék lesz, de az NGM állítja, a kormány "biztonságosan" képes lesz 3 százalék alatt tartani a deficitet.
Magyarország, ha marad a mostani költségvetés, akkor minden bizonnyal nem kerül ki az uniós túlzottdeficit-eljárás alól, mivel az Európai Bizottság pénteken megjelent téli előrejelzése szerint idén és jövőre is 3,4 százalékos lesz a költségvetés hiánya. A kormánynak lépnie kell – kiigazításokat szükséges végrehajtania –, ha a következő, májusi előrejelzésben 3 százalékos szint alatt szeretné látni a hiányt.
Gyakran a szemünkre vetik, hogy a hvg.hu elhallgatja az Orbán-kormány eredményeit, a kákán is csomót keres és szimplán gúnyolódik. Ezért megerőltettük magunkat, és összeállítottunk egy tízes listát arról, hogy mi szerepelhet a kormány dicsőségtablóján. Teljesen szubjektív atlasz arról, hogy mit adott nekünk a matolcsyzmus.
Pénzügyi elemzők az államháztartás előzetes adatai alapján az MTI kérdésére kedden úgy vélekedtek, hogy az uniós normák szerint várhatóan 3 százalék alatt marad a deficit 2012-re vonatkozóan a bruttó hazai termékhez (GDP) viszonyítva.
Benyújtotta a kormány zárószavazás előtti módosító javaslatát a 2013-as költségvetéshez. Mindhárom ősszel bejelentett Matolcsy-csomaggal korrigálták, 63 milliárddal megemelték a gyógyszerkasszát. Ugyanakkor rosszabb makropályával számol a kormány: 2,7 százalékos - 854 milliárd forintos - deficitet, 0,9 százalékos gazdasági növekedést és 5,2 százalékos inflációt várnak.
Az 5000 fő alatti települések számára elrendelt adósságrendezés miatt a 2012 költségvetés módosítására kényszerült a kormány. A Policy Agenda annak járt utána, hogy a módosításokkal is tartható-e az idei hiánycél.
A miniszterelnök szerint sikerült a magyar gazdaság pénzügyi konszolidációja, az új magyar gazdasági modell működőképes. Orbán Viktor ezt az Európai Bizottság szerdai országjelentésében foglaltakra és a Daimlerrel pénteken kötött stratégiai partnerségi megállapodásra alapozva jelentette ki az MTI-nek adott interjúban.
Egy elemzés szerint a Visegrádi Négyekből Lengyelország és Szlovákia gazdaságilag jobban teljesít hazánknál és Csehországnál. Az eltérő eredmények legfőbb oka a fiskális politikában keresendő – állítja a Financial Times.
A Raiffeisen Bank vezető elemzője szerint a kormány által szerdán bejelentett költségvetési kiigazító intézkedésekkel jövőre 3 százalék alatt marad a GDP-arányos államháztartási hiány, de az kétséges, hogy a várt teljes összeg befolyik majd a büdzsébe.
A portugál költségvetési hiány az első félévben csökkent ugyan, de még mindig magasabb, mint amiről az ország a hitelezőkkel az év egészére megállapodott - közölte az INE állami statisztikai hivatal pénteken.
Ha az IMF is elfogadja, hogy Magyarországon a költségvetési hiány karban tartható és az államadósság csökken, viszonylag hamar megegyezhet a kabinet a szervezettel - mondta a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.
Szép csendben távozott az IMF és az EU küldöttsége az első tárgyalási forduló után, a két szervezet szerint konstruktívak voltak a tárgyalások, a kormány pedig őszre tervezi a megállapodást – a nézetkülönbségek ellenére. Emellett Demján Sándor nagyvállalkozó komoly kritikákkal illette a kormány gazdaságpolitikáját, egy magyar tehén pedig komoly kormányzati simogatást kapott parádés teljesítményéért. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az utóbbi napokban viszonylag jó hírek érkeznek Magyarországról, ám a költségvetési hiány idei alakulása már aggodalomra adhat okot - írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogja, a beyondbrics. Míg Magyarország kikerült a 10 legkockázatosabb ország közül, addig a hatalmas adóssághegyünket csak gazdasági növekedéssel dolgozhatnánk le, aminek viszont még a csíráit is alig látjuk.
Több tucat magyar településen fordult meg 2022-es kinevezése óta David Pressman, és tapasztalataira is hivatkozva állította, hogy az egész országot behálózza a korrupció.