Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Békésszentandráson az iskola egyházi átvétele egy öthektáros területet is érint, eszük ágában sincs az egészet ingyen odaadni a püspöknek. Kübekházán pedig az ingatlanban működik a központi főzőkonyha, és egy civil közösségi ház, itt ezek működése kerülne veszélybe az átadással.
Teljesen leégett egy családi ház Üllésen, amikor a kazánból felcsaptak a lángok. A kár körülbelül százmillió forint, a biztosító pedig nem hajlandó fizetni.
A Veres Pálné Gimnázium mellett lévő épületrész átalakítására a Szíjj Lászlóhoz köthető ingatlanfejlesztő még 2018-ban kapta meg az engedélyt. Azóta az épület egyre rosszabb állapotban van, hullik a vakolat, lyuk tátong a tetején.
3,2 milliárdból épül szálloda a ménesbirtokon, amit az állami beruházásokat sorra lefújó, a ménesbirtokot egyébként irányító Lázár János építésügyi és közlekedési miniszter nem bolygatott. Szerinte ez nem jelent újabb költségvetési támogatást.
Idén 45 éves a Könyves Kálmán körút fölött átívelő népligeti felüljáró, és bizony érzi már a kort. Az építmény rossz állapota már kilenc éve is látványos volt, azóta pedig csak romlott, nem csoda, hogy fokozatosan kitiltották róla a nehezebb járműveket. Most öt hónapra lezárják az egyik sávját, hogy kiderüljön, mennyire kell hozzányúlni. Őszre dőlhet el a sorsa.
Lázár János építési és közlekedési miniszter közösségi oldalán arról írt, hogy társadalmi egyeztetés indul a magyar építészetről szóló törvény tervezetéről.
A legkisebb névértékű érme megszüntetése időről időre napirendre kerül. A bevonása rendkívül költséges lenne, az alapanyagot pedig csak töredékáron lehetne értékesíteni.